Zavrieť

Porady

vklad majetku

Prosím Vás, neviete ako to má byť s drobným majetkom, ktorý chce FO - podnikateľ vložiť do svojej s.r.o., kde je jediným konateľom. A ako je to s osobným autom, ktorý bol obstaraný na lízing a už je plne odpísaný. Môžeme tento majetok vložiť bezplatne? Ale ako cenou to potom zaradiť v s.r.o.? A čo z pohľadu DPH, keďže FO-podnikateľ je platcom DPH?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Prosím Vás už som tu pochodila krážom-krážom a som z toho dopletená. Urobila som tzv.darovaciu zmluvu ke FO-podnikateľ daruje betodplatne majetok do svojej s.r.o. Ale stále sa neviem dopátrať ako je to s tou DPH. Podľa mňa na auto, ktoré bolo u FO už plne odpísané sa neudeje nič. FO si ho vyradí a PO zaradí do majetku reprodukčnou cenou (zistili sme v inzerátoch približnú cenu za ktorú by sa podobné auto- tej istej značky, také vybavenie a pribl.najazdené km predalo teraz) s tým, že bude robiť účtovné odpisy, ktoré však nebudú daňové keďže ZC u darcu už bola nulová. Je to tak správne? A čo s drobným majetkom (napr.:stolička,počítač,lampa,pneumatiky,monit or, a pod. - bol to nákup do 30000,-Sk a uplatnené v daň.výdavkoch) musí z toho teraz odviesť DPH, keďže pri nákupe si uplatnil odpočet? A PO si tento majetok má zaradiť do knihy drobného majetku v akej cene? (v takej za ako ho nakúpila FO-podnikateľ). A neúčtuje o tom nikde?(podľa mňa asi nie) Rozmýšľam správne? chcem si byť na istom. Prosím poraďte. Ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    janapill Pozri príspevok
    Prosím Vás, neviete ako to má byť s drobným majetkom, ktorý chce FO - podnikateľ vložiť do svojej s.r.o., kde je jediným konateľom. A ako je to s osobným autom, ktorý bol obstaraný na lízing a už je plne odpísaný. Môžeme tento majetok vložiť bezplatne? Ale ako cenou to potom zaradiť v s.r.o.? A čo z pohľadu DPH, keďže FO-podnikateľ je platcom DPH?
    ďakujem
    Prečo SZČO nepredá tento majetok s.r.o. cez kúpnu zmluvu?

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Anja111 Pozri príspevok
    Prečo SZČO nepredá tento majetok s.r.o. cez kúpnu zmluvu?
    Lebo SZČO by si to musela zaradiť do zdanit.príjmov a keďže je platca DPH aj odviesť DPH a to nechce. A jemu ide skôr o to, aby si mohol v s.r.o. uplatniť náklady na opravy, súčiastky, PH a pod.

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    janapill Pozri príspevok
    Prosím Vás už som tu pochodila krážom-krážom a som z toho dopletená. Urobila som tzv.darovaciu zmluvu ke FO-podnikateľ daruje betodplatne majetok do svojej s.r.o. Ale stále sa neviem dopátrať ako je to s tou DPH. Podľa mňa na auto, ktoré bolo u FO už plne odpísané sa neudeje nič. FO si ho vyradí a PO zaradí do majetku reprodukčnou cenou (zistili sme v inzerátoch približnú cenu za ktorú by sa podobné auto- tej istej značky, také vybavenie a pribl.najazdené km predalo teraz) s tým, že bude robiť účtovné odpisy, ktoré však nebudú daňové keďže ZC u darcu už bola nulová. Je to tak správne? A čo s drobným majetkom (napr.:stolička,počítač,lampa,pneumatiky,monit or, a pod. - bol to nákup do 30000,-Sk a uplatnené v daň.výdavkoch) musí z toho teraz odviesť DPH, keďže pri nákupe si uplatnil odpočet? A PO si tento majetok má zaradiť do knihy drobného majetku v akej cene? (v takej za ako ho nakúpila FO-podnikateľ). A neúčtuje o tom nikde?(podľa mňa asi nie) Rozmýšľam správne? chcem si byť na istom. Prosím poraďte. Ďakujem
    PRosím ešte raz, môže to tak byť? A čo s tým drobným majetkom?

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    Takže skúsim ešte raz, naozaj nikto mi nevie poradiť ako je to s drobným hmotným majetkom, ktorý vložila Fo do svojej s.r.o.? Ide najmä o PC,stolička,tlačiareň,lampa apod. U FO to len vyradiť z evidencie a v s.r.o. to zaradiť do evidencie drobného majetku, nič viac? Nikde sa o tom neúčtuje ani u FO ani u PO?
    Prosím potrebujem spraviť DP a stále neviem čo stým.
    Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.