Zavrieť

Porady

Neplatené voľno

Zamestnankyňa si už minula dovolenku ale chcela by ešte voľno medzi sviatkami. Požiadala nás o 5 dní neplateného voľna. Aké sú naše povinnosti v tomto prípade. Treba to niekde nahlásiť nap. na soc.poisť. ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Treba na SP zaslať RLFO o prerušení poistenia, a po ukončení nepl. voľna ukončenie prerušenia. Do ZP sa nič neposiela. Za dni nepl.voľna zamestnávateľ odvádza za zamestnanca zdrav.poist. z min.vym.základu. Poistné zaplatené do ZP za obdobie nepl.voľna zamestnanec by mal nahradiť zamestnávateľovi.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    a keby sme jej dali nap. na každý deň 1 hod. že odpracovala , to by bol problém, keby jej chýbali hodiny ?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ano, bol by to problém, všetky hodiny /fond pracovného času / musia byť identifikované

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ja som to zvykla riešuť zmeny pracovnej zmluvy na dané obdobie aby som bola krytá papierom. Potom jej tie hodiny chýbať nebudú.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Takže na jeden mesiac jej urobím zmenu prac.zmluvy a potom vrátim do pôvodného stavu ?

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ano, v podstate ju nepotrebuješ aby chodila na celý deň do práce. Len si to skontroluj v softe - v kmeni pracovníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.