Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti

Ako je to v prípade pozastavenia živnosti. Chcem pozastaviť živnosť k 31.12.2009. Ako je to z odvodmi. Platím odvody do soc. a zdrav.poisťovne z nemalého vymeriavacieho základu. Mám sa od 01.01.2010 odhlásiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    AdrianaA Pozri príspevok
    Ako je to v prípade pozastavenia živnosti. Chcem pozastaviť živnosť k 31.12.2009. Ako je to z odvodmi. Platím odvody do soc. a zdrav.poisťovne z nemalého vymeriavacieho základu. Mám sa od 01.01.2010 odhlásiť ?
    K 31.12.2009 alebo od 1.1.2010? Ak od 1.1.2010, musíš sa do 8.1.2010 odhlásiť.
    Neuviedla si bližšie, aká nastane situácia po 1.1.2010. Budeš dobrovoľne nezamestnaná? Staneš sa uchádzačom o zamestnanie? Nastúpiš do zamestnania?
    Zdravotne poistená však naďalej musíš byť. Poistné odvádzať musíš buď ty, zamestnávateľ, štát. Od toho kto, závisí, či si povinná sa sama do 8.1.2010 zaregistrovať v ZP alebo ťa prihlási zamestnávateľ.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    AdrianaA Pozri príspevok
    Ako je to v prípade pozastavenia živnosti. Chcem pozastaviť živnosť k 31.12.2009. Ako je to z odvodmi. Platím odvody do soc. a zdrav.poisťovne z nemalého vymeriavacieho základu. Mám sa od 01.01.2010 odhlásiť ?
    Ak sa nechceš odhlásiť, tak potom z akého dôvodu pozastavuješ živnosť?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    živnostenský úrad vydá rozhodnutie o pozastavení živnosti - s rozhodnutím treba navštíviť príslušné úrady v SP - odhláška,/prípadne nahlásiť DPO/ ZP - nahlásiť zmenu platiteľa ako bolo vyššie uvedené buď nový zľ, štát alebo ty ako samoplatiteľ - DÚ - podať kópiu rozhodnutia o prerušení

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Vraj pri pozastavení živnosti sa ti doba nezarátava do odpracovaných dní na dôchodok. Tak na to pozor. Niektorí živnostníci to robia pravidelne cez zimu. Hlavne stavbári.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Ďakujem za odpovede. Takže živnosť potrebujem pozastaviť k 31.12.2009,lebo od 01.01.2010 budem zamestnaná. V podstate to čo som robila na živnosť budem robiť na prac.zmluvu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AdrianaA Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Takže živnosť potrebujem pozastaviť k 31.12.2009,lebo od 01.01.2010 budem zamestnaná. V podstate to čo som robila na živnosť budem robiť na prac.zmluvu.
    No, neviem či pozastavenie živnosti - vzhľadom na sviatky - stihneš k 31.12.2009...
    Preto pozor na dátum účinnosti, ktorý dostaneš na Rozhodnutí zo ŽU. K tomuto dátumu sa treba odhlásiť zo ZP aj SP (k odhláške treba priložiť kopiu rozhodnutia ŽU)

    Pozastavenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.