Zavrieť

Porady

Pracovná doba počas sviatkov

Poraďáci,prosím poraďte mi. Mám problém, pretože v zmysle ZP nie je možné nariadiť vo sviatkoch /napr. Vianoce/ podľa par. 94 zamestnancom. Je mi jasné, že to platí pre maloobchodné prevádzky. Ale ako sa v tomto prípade posudzuje reštaurácia? Môže byť otvorené napr. na Štedrý deň a môže nariadiť zamestnancom, aby pracovali? A keďže Vianoce už klopú na dvere, tak vás veľmi pekne prosím o skorú odpoveď.

Ďakujem a všetkým už vopred prajem nádherné Vianoce, ozaj si tých pár chvíľ oddychu zasluzime.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Žiaľ, výnimka pre reštauračné zariadenia neplatí a porušenie podlieha vysokej pokute. Kontrolóri su poriadne nažhavení....

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Danila Pozri príspevok
    Žiaľ, výnimka pre reštauračné zariadenia neplatí a porušenie podlieha vysokej pokute. Kontrolóri su poriadne nažhavení....
    Ja neviem síce kto to dodržiava, ale uisťujem Ťa, že u nás je aj na štedrý večer diskotéka a reštaurácia je otvorená aj na štedrý deň do večera, aj na Božie narodenie, aj na Štefana. Tým je to jedno. Asi sa kamarátia s inšpektormi.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    wagner Pozri príspevok
    Ja neviem síce kto to dodržiava, ale uisťujem Ťa, že u nás je aj na štedrý večer diskotéka a reštaurácia je otvorená aj na štedrý deň do večera, aj na Božie narodenie, aj na Štefana. Tým je to jedno. Asi sa kamarátia s inšpektormi.
    Prečo mňa? Ja na Slovensku žijem.
    Aj díleri majú zakázané a vraj bude im pridané za mrežami, ako povedal istý pán Č, ak budú tak veľmi pracovať a robiť nadčasy.
    A uisťujem teraz ja Teba, že budú predávať ako zbesilí, nech sa to radujme sa, veselme sa šíri na tých diskotékach.
    Zákony sú na to, aby sa úspešne a beztrestne porušovali. Ale veď to je v celom šírošírom svete tak.

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Tak že keď som majiteľ baru a budem mať otvorené počas sviatkov a budem si predávať sám môže byť otvorené?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    zákaz predaja v udedenom čase sa týka vyslovene zamestnancov - rieši sa v zákonníku práce -
    majitelia môžu pracovať ostošesť

    Pracovná doba počas sviatkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.