Zavrieť

Porady

Rezervačný poplatok

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako zaúčtovať v PU "rezervačný poplatok". Na stavbu novej budovy sme potrebovali zaplatiť 30% zálohu. Firma, ktorá tú budovu stavia nám vyfakturovala rezervačný poplatok 07.03.2009. Stavba ešte nie je dokončená ani skolaudovaná a tým pádom ju ešte nemáme v majetku firmy.Vedel by mi niekto poradiť? Mám to dať na zaplatené preddavky a pohľadávku a tam to nechať? V PU som nováčik.
Ďakujem veľmi pekne za rady i názory. Prajem všetkým pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Podľa popisu poplatok patrí na
    052 - Poskytnuté preddavky na dlhodobý hmotný majetok

    očičko je offline (nepripojený) očičko

    očičko
    Ďakujem Rozálka, pani z dodávateľskej firmy my poradila dať to na 314 - poskytnuté preddavky, ale keď to čítam v knihe od Cenigovej, je tam "Na účte 314 - sa účtujú poskytnuté dlhodobé a krátkodobé preddavky dodávateľom, okrem preddavkov poskytnutých na dlhodobý majetok. Takže ten účet 052 bude zrejme ten správny. Veľmi si mi pomohla, vďaka. Prajem pekný deň a príjemné sviatky všetkým.

    Rezervačný poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.