Zavrieť

Porady

Izolácia deky

Vie mi niekto prosím poradiť akú izoláciu máme použiť na prvú deku za predpokladu, že zvažujeme podlahové kúrenie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    lapejko: dobra pripomienka!

    Tepelnu som daval EPS 100S - 9 cm (4 + 5 cm). Na to 7 cm poter a 1 cm zostal na dlazby, podlahy.

    pipula je offline (nepripojený) pipula

    pipula
    Dá sa urobiť urobiť hodro a aj tepelná zároveň? Ak áno, tak poraďte. V tomto nemám jasno. Ďakujem.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Tepelnu by som robil tesne az pred tym podlahovym kurenim a liatim poteru, dovtedy sa po nej bude chodit a mozete ju vyhodit.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    pipula Pozri príspevok
    Dá sa urobiť urobiť hodro a aj tepelná zároveň? Ak áno, tak poraďte. V tomto nemám jasno. Ďakujem.
    Jednoducho povedane - najskor sa nalepi Hydrobit (asfaltove pasy, nazyvane IPA) tam, kde sa budu stavat mury a priecky (s presahom, aby pretrcali po krajoch), potom sa postavia mury a dolepenie hydroizolacie a tepelna izolacia sa riesia tesne pred podlahovkou.

    Preco? Lebo keby sa Hydrobit nalepil na celu plochu hned, tak sa stavim o cokolvek, ze majstri (krov, elektrina, omietky...) ju niekde preseknu so stojkami (kozami).

    EDIT: a ked ju uz nepreseknu, tak sa len zaspini od malty, omietky...
    Naposledy upravil TomasHC : 25.12.09 at 16:06 Dôvod: doplnene

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    ale su aj izolacie , ktore sa musia lepit celoplosne napr. fatrafol, takze postup prac treba riesit podla zvolenej hydro izolacie

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    TomasHC Pozri príspevok
    Taku, ako predpisuje projekt! Bezne sa dava Penetral Alp + 2x Hydrobit, natavit...
    Načo sa dávajú dve vrstvy hydrobitu. Ešte som na stave nevidel dávať dve vrstvy. bežne sa dáva jedna. a dáva sa Hydrobit V 60 S 42 H alebo Hydrobit V60 S 35? je tam rozdiel len v hrúbke alebo aj nejaký iný zásadný???

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V posledných rokoch sú dve vrstvy skôr bežné ako nezvyklé.Investori čo nevedia ,ako minúť peniaze dávajú dve vrstvy.Tým podporujú Slovenské hospodárstvo ,to zanemená ,že v Štúrove je zamestnaných o pár ľudí viac.A na to je to dobré.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Mne stavbivedúci povedal že oni dávajú 2 vrstvy len pod múry koli veľkému zaťaženiu , potom do miestností len jednu vrstvu.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    pivko Pozri príspevok
    Mne stavbivedúci povedal že oni dávajú 2 vrstvy len pod múry koli veľkému zaťaženiu , potom do miestností len jednu vrstvu.
    A tak som to urobil aj ja

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    TomasHC Pozri príspevok
    lapejko: dobra pripomienka!

    Tepelnu som daval EPS 100S - 9 cm (4 + 5 cm). Na to 7 cm poter a 1 cm zostal na dlazby, podlahy.
    Aj ja plánujem dať minimálne 10 cm EPS 100S nakoľko mi je stále na nohy zima a akou hrúbkov XPS stačí zatepliť základy a sokel aby to bolo ekonomické a postačujúce?
    Naposledy upravil pivko : 28.12.09 at 20:09

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Ekonomické ?Pochybujem ,že sa to niekedy vráti.
    Tak aby to malo aspoň aky taky význam, alebo nezateplovať základy a sokel vobec?Potom tam v prípade zateplenia podlahy a stien hrozí tepelný most či nie? detail č.3 :http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Pivko,ked ti je zima na nohy, treba si hlavne volit material naslapnej vrstvy s nizkou tepelnou prijimavostou. Je to u podlah jedno z kriterii posudzovania. Darmo das 10cm EPS,ked si das vsade keramicku dlazbu. Keramicka dlazba a drevo pri tej istej teplote nesposobuju ten isty pocit. Zaklady by som zateplil maximalne osmickou max 1m dolu od 0,000, ake nemas suteren samozrejma.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    ciners Pozri príspevok
    Pivko,ked ti je zima na nohy, treba si hlavne volit material naslapnej vrstvy s nizkou tepelnou prijimavostou. Je to u podlah jedno z kriterii posudzovania. Darmo das 10cm EPS,ked si das vsade keramicku dlazbu. Keramicka dlazba a drevo pri tej istej teplote nesposobuju ten isty pocit. Zaklady by som zateplil maximalne osmickou max 1m dolu od 0,000, ake nemas suteren samozrejma.
    Tak ja možem zatepliť základy tak max. 35cm pod 0,000 /DT/ a nad cca 30cm sokel. O keramickej dlažbe neuvažujem ,mal som ju v predchadzajúcich 2 bytoch a teraz som dal do posledného drevené parkety a to je už iná káva

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko Pozri príspevok
    Tak aby to malo aspoň aky taky význam, alebo nezateplovať základy a sokel vobec?Potom tam v prípade zateplenia podlahy a stien hrozí tepelný most či nie? detail č.3 :http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470
    Ten tepelný most ide cez 5 cm vnútornú izoláciu a 1 cm izoláciu poteru od steny.Neviem ako to inak napísať.Teplo alebo chlad sa šíri hlavne tepelným mostom ak je ten most v zmysle že má ísť chlad zdola nahor tak ten most stačí prerušiť.V tom prípade sa chlad môže hore škriabať jedine (žiarením ,neviem ako to inak nazvať).Aj vákum nieje 100% izolant teplo sa šíri vlnením a žiarením.Ale podľa mňa návratnosť investície do zateplenia sokla je veľmi dlhá ,ak vôbec nejaká je .Chlad ide od vrchu dole teplo naopak ,tak mi logicky vychádza ,že valenie penazí do zateplenia podlahy je neefektívne.Lepšie je ušetrené peniaze investovať do zateplenia stropu.Tam meter = 2 cm v podlahe.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko Pozri príspevok
    Tak ja možem zatepliť základy tak max. 35cm pod 0,000 /DT/ a nad cca 30cm sokel. O keramickej dlažbe neuvažujem ,mal som ju v predchadzajúcich 2 bytoch a teraz som dal do posledného drevené parkety a to je už iná káva
    Ja mám palubovku .To je iná káva.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    220870 Pozri príspevok
    V posledných rokoch sú dve vrstvy skôr bežné ako nezvyklé.Investori čo nevedia ,ako minúť peniaze dávajú dve vrstvy.Tým podporujú Slovenské hospodárstvo ,to zanemená ,že v Štúrove je zamestnaných o pár ľudí viac.A na to je to dobré.
    Oh Štúrovo, The Hydrobit City!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.