Zavrieť

Porady

Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Osobne som presvedčený,že situacii v zamestnanosti,by veľmi pomohlo stanovenie takýchto platových taríf aj pre robotnícke profesie, a tiež pre pozicie v zdravotníctve, službach a pod.

Ale toho sa asi ešte dlho nedočkáme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Laco-monter Pozri príspevok
Osobne som presvedčený,že situacii v zamestnanosti,by veľmi pomohlo stanovenie takýchto platových taríf aj pre robotnícke profesie, a tiež pre pozicie v zdravotníctve, službach a pod.

Ale toho sa asi ešte dlho nedočkáme.
Zdravotníctvo má tiež platové tabuľky. Nie sú ale totožné s tabuľkami pedagógov. V priemysle, v službách a iných profesiách to bolo pred 89.rokom.Sami sme si ich zrušili a nastavili trhový mechanizmus. Nuž nechceli sme si byť rovní, ale všetci bohatí, ako na ,,západe." Neuvedomili sme si, že väčšina bude s podpriemerným platom...:-(
Naposledy upravil Vebi34 : 26.12.09 at 17:43
0 0
akire22 akire22

akire22 je offline (nepripojený) akire22

Môžete mi pomôcť? Vôbec tomu nerozumiem od 1.11.2009 mi dali nový platový dekrét a teraz sa tu dočítam, že je nová tabuľka platových taríf platná od 1.1.2010 to sa mi zase bude meniť plat?
Ďakujem za pomoc.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

akire22 Pozri príspevok
Môžete mi pomôcť? Vôbec tomu nerozumiem od 1.11.2009 mi dali nový platový dekrét a teraz sa tu dočítam, že je nová tabuľka platových taríf platná od 1.1.2010 to sa mi zase bude meniť plat?
Ďakujem za pomoc.
Áno bude, platová tarifa sa zvýši cca o 1 % a dalej sa zvýši o další rok praxe prepočítaný k 31.12.2009.
0 0
Alex18 Alex18

Alex18 je offline (nepripojený) Alex18

Je to super, že nám dvihli plat. Mne to robí 5 € mesačne. Ani neviem, kde to miniem. :-) Navyše budem mať zase kopec roboty s tým zvyšovaním. Ani sa nestihnem nadýchnuť z ročnej uzávierky a môžem robiť nové dekréty a všetko s tým spojené.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Alex18 Pozri príspevok
Je to super, že nám dvihli plat. Mne to robí 5 € mesačne. Ani neviem, kde to miniem. :-) Navyše budem mať zase kopec roboty s tým zvyšovaním. Ani sa nestihnem nadýchnuť z ročnej uzávierky a môžem robiť nové dekréty a všetko s tým spojené.
Ale ber to z tej lepšej stránky, tieto dekréty už budeme robiť za vyšší plat
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Je možné, aby niektorá škola nevyplácala mzdy učiteľom podľa nových platových taríf ale dohodou?
Napr. nezaradila učiteľov do 12 triedy aj keď má splnené podmienky?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Viera1000 Pozri príspevok
Je možné, aby niektorá škola nevyplácala mzdy učiteľom podľa nových platových taríf ale dohodou? Nie
Napr. nezaradila učiteľov do 12 triedy aj keď má splnené podmienky?
Škola porušila zákon 317/2009 Z. z.


Odpoveď v texte
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Sú pre školu aj nejaké dôsledky. Ak sa učitelia nebudú sťažovať, budú sa robiť nejaké kontroly.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Viera1000 Pozri príspevok
Sú pre školu aj nejaké dôsledky. Ak sa učitelia nebudú sťažovať, budú sa robiť nejaké kontroly.
Normatívne finančné prostriedky na mzdy predsa dostávate aj vy zo štátneho rozpočtu, a výkazy ohľadom miezd budete určite aj vy odovzdávať, takže tam nič nenašetríš. Sú to účelovo viazané finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu na iné ich minúť nemôžeš.
0 0
Viera1000 Viera1000

Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

Presne tak som si to myslela.
Ďakujem ti za pomoc, mám dojem ako by to v niektorých prípadoch išlo o závisť, že niekto má byť v 12. a niekto v o vedúcej pozícií len v 11.
0 0
marika111 marika111

marika111 je offline (nepripojený) marika111

Áno, od 1.1.2010 je nová platová tabuľka, zvyšovala sa platová tarifa ,to znamená, že aj suma za odpracované roky. Ahoj
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Viera1000 Pozri príspevok
Presne tak som si to myslela.
Ďakujem ti za pomoc, mám dojem ako by to v niektorých prípadoch išlo o závisť, že niekto má byť v 12. a niekto v o vedúcej pozícií len v 11.
Ono to už teraz nie je o funkciách, môže sa celkom reálne stať, že riaditeľ nebude mať druhú atestáciu bude zaradený v 11 PT a jeho podriadené ju mať budú a budú zaradené do 12 PT. Možnosť zaradiť vedúceho zamestnanca do najvyššej triedy do ktorej sú zaradení jeho podriadení zamestnanci už padlo 1.11.2009. Teraz sa už každý hrá na svojom piesočku. Je to fakt blbo povedané, ale aké vzdelanie taký plat.
0 0
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

Na našej škole je pomocná sila z uradu práce, kt. má pomáhať našej sekretárke,, ale postupne sme si začali všímať, že táto deva, kt. má obchod, akadémiu chodí učiť za neprítomných učiteľov , neporušuje sa tým zákon???Nemáme šancu si privyrobiť zastupovaním,,
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
julia2 Pozri príspevok
Na našej škole je pomocná sila z uradu práce, kt. má pomáhať našej sekretárke,, ale postupne sme si začali všímať, že táto deva, kt. má obchod, akadémiu chodí učiť za neprítomných učiteľov , neporušuje sa tým zákon???Nemáme šancu si privyrobiť zastupovaním,,
Učiť podľa zákona 317/2009 Z.z. a vyhlášky 437/2009 môže len pedagogický zamestnanec s vysokoškolským vzdelaním II. stupňa. Takže dotyčná deva nemôže zastupovať, pretože dané podmienky nespĺňa, a vychovávateľky z ŠKD môžu zastupovať za učiteľa alebo dopĺňať si úväzok učením tiež len v tom prípade ak majú vysokoškolské vzdelanie II. stupňa.

Viď vyhláška 437/2009 kvalifikačné predpoklady učiteľa ZŠ I. a II. stupňa ....
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Prosím vie mi niekto dať odpoveď, ako je to so znížením OP u ped. pracovníka od 1.1., ak sa mu tým zníži plat oproti 31.10.09. Je to potrebné vyrovnať podľa § 32b, zákon? Stráca sa potom zmysel pohyblivej mzodvej zložky. Pani Belešova z MŠ nám dala vedieť, že vraj sa to nemá vyrovnávať k platu , ale nijaký doklad nám k tomu nevystaví. Vie niekto k tomu niečo povedať?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ksena Pozri príspevok
Prosím vie mi niekto dať odpoveď, ako je to so znížením OP u ped. pracovníka od 1.1., ak sa mu tým zníži plat oproti 31.10.09. Je to potrebné vyrovnať podľa § 32b, zákon? Stráca sa potom zmysel pohyblivej mzodvej zložky. Pani Belešova z MŠ nám dala vedieť, že vraj sa to nemá vyrovnávať k platu , ale nijaký doklad nám k tomu nevystaví. Vie niekto k tomu niečo povedať?
Pokiaľ sa mu nezníži základný plat, tak nemáš čo dorovnávať. Pohyblivá zložka mzdy nie je nárokovateľná.
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Čo je základný plat? Zákon uvádza funkčný plat a to je určite niečo iné.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Ksena Pozri príspevok
Čo je základný plat? Zákon uvádza funkčný plat a to je určite niečo iné.
Predpokladám, že wagner mal na mysli tarifný plat, zvýšenie tarifného platu (známe ako "za prax") a nárokovateľné príplatky (napr. za riadenie, za výkon špecializovaných činností)...čiže za tie priplatky, o ktorých sa v 553 hovorí, že zamestnancovi "patria", nie že ich zamestnávateľ "môže" priznať
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
pe.pe Pozri príspevok
Predpokladám, že wagner mal na mysli tarifný plat, zvýšenie tarifného platu (známe ako "za prax") a nárokovateľné príplatky (napr. za riadenie, za výkon špecializovaných činností)...čiže za tie priplatky, o ktorých sa v 553 hovorí, že zamestnancovi "patria", nie že ich zamestnávateľ "môže" priznať
Peťo, wagner nie je on, ale ona.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať