Zavrieť

Porady

Náklady do zaradenia objektu

Dobrý večer. Chcem sa spýtať na nasledovnú vec. JÚ. Klient poskytuje ubytovacie služby a teraz ide stavať ešte jeden objekt, ktorý bude po kolaudácii zaradený do OM. Všetky bločky, faktúry, ktoré súvisia so stavbou budú zaúčtované ako výdavky neovplyv. ZD až do zaradenia objektu do obchodného majetku, však? Možu to byť rozne bločky a faktúry zo stavebného materiálu ako sú klince, farba, okná, dvere?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý večer. Chcem sa spýtať na nasledovnú vec. JÚ. Klient poskytuje ubytovacie služby a teraz ide stavať ešte jeden objekt, ktorý bude po kolaudácii zaradený do OM. Všetky bločky, faktúry, ktoré súvisia so stavbou budú zaúčtované ako výdavky neovplyv. ZD až do zaradenia objektu do obchodného majetku, však? Možu to byť rozne bločky a faktúry zo stavebného materiálu ako sú klince, farba, okná, dvere?
    Ak mám aj bločky z nákupu náradia, ktoré sa používa pri stavbe, čo s nimi? Do obstarávacej ceny to nejde? Alebo možem dať do výdavkov ovplyv.ZD?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ejo Pozri príspevok
    Ak mám aj bločky z nákupu náradia, ktoré sa používa pri stavbe, čo s nimi? Do obstarávacej ceny to nejde? Alebo možem dať do výdavkov ovplyv.ZD?
    Bežné pracovné náradie netvorí obstarávaciu cenu stavby... nie je jej súčasťou-ani netvorí pevné spojenie s nehnuteľnosťou, takže ja by som to dala do prevádzkovej réžie v členení-analytikou napr.prac.náradie,prac.pomôcky....

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Takže ak klient poskytuje ubytovacie služby, a na objekte, ktorý má zaradený v OM bude robiť opravy a nakúpi náradie, bude to jeho daňový výdavkom.
    Ďakujem a dúfam, že som to dobre pochopila.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ejo Pozri príspevok
    Takže ak klient poskytuje ubytovacie služby, a na objekte, ktorý má zaradený v OM bude robiť opravy a nakúpi náradie, bude to jeho daňový výdavkom.
    Ďakujem a dúfam, že som to dobre pochopila.

    Áno, presne tak ako píšeš... ak bude robiť opravy, kúpi náradie = účtuješ do nákladov, ak by vykonal technické zhodnotenie (modernizácia, rekonštrukcia) = zvýšiš obstarávaciu cenu o vykonané TZ a odpisuješ.

    Náklady do zaradenia objektu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.