Zavrieť

Porady

spolocnik s remeselnou zivnostou a sro

Dobry den
Chcem sa opytat ci je mozne aby do sro ktora ma volne zivnosti vstupil konatel alebo spolocnik s remeselnou zivnostou a tato zivnost bola sucastou cinnosti sro?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    misisko Pozri príspevok
    Dobry den
    Chcem sa opytat ci je mozne aby do sro ktora ma volne zivnosti vstupil konatel alebo spolocnik s remeselnou zivnostou a tato zivnost bola sucastou cinnosti sro?
    Dakujem
    Na akúkoľvek živnosť musí mať sro vlastný živnostenský list, vo vašom prípade pri remeselnej živnosti si ustanovíte ako zodpovedného zástupcu za živnosť spoločníka / ak má príslušné vzdelanie a sám nepodnikal cez ZZ /, so spoločníkom ako ZZ nemusíte mať uzatvorený pracovný pomer, ak začnete túto činnosť ako sro vykonávať.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    zodpovedný zástupca

    Pozri si §7 a §11 Živnostenského zákona (nezaškodí aj ostatné §§).

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    misisko Pozri príspevok
    Dobry den
    Chcem sa opytat ci je mozne aby do sro ktora ma volne zivnosti vstupil konatel alebo spolocnik s remeselnou zivnostou a tato zivnost bola sucastou cinnosti sro?
    Dakujem
    FO - podnikateľ a eseročka sú v podstate 2 subjekty. Fyzická osoba môže do akejkoľvek spoločnosti vstúpiť či už ako spoločník alebo konateľ alebo aj oboje, v zmysle platnej legislatívy - na základe rozhodnutia eseročky...

    Alenka35 je offline (nepripojený) Alenka35

    zarabajuca zena Alenka35
    suhlasim s akinou, zivnost musi byt na sro, postup je taky, ze najskor je potrebne ist na zivnostensky urad, tam ziskas zivnost, ktoru ti vydaju do 5 dni a potom na obchodny register, musi sa konat valne zhromazdenie sro, ktore rozhodne o rozsireni zivnosti, musis vypisat tabulky, ktore si stiahnes z oficialnej stranky obchodneho registra, nalepis kolok v hodnote 66,- eur a zasles na sud. mozno by bolo dobre poziadat o radu advokata cez nejaku pravnu poradnu. zadaj do googlu online pravna poradna zdarma . vyskusaj, ja ju niekedy pouzivam

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Alenka35 Pozri príspevok
    suhlasim s akinou, zivnost musi byt na sro, postup je taky, ze najskor je potrebne ist na zivnostensky urad, tam ziskas zivnost, ktoru ti vydaju do 5 dni a potom na obchodny register, musi sa konat valne zhromazdenie sro, ktore rozhodne o rozsireni zivnosti, musis vypisat tabulky, ktore si stiahnes z oficialnej stranky obchodneho registra, nalepis kolok v hodnote 66,- eur a zasles na sud. mozno by bolo dobre poziadat o radu advokata cez nejaku pravnu poradnu. zadaj do googlu online pravna poradna zdarma . vyskusaj, ja ju niekedy pouzivam
    Poopravím trošku: Krok 1- valné zhromaždenie
    Krok 2 - žiadosť o vydanie ŽL
    krok 3 - Návrh do OR
    krok 4 - je tu aj možnosť úspory 50 % na súdnom poplatku aj takto môžeš hľadať....
    krok 5 - oznámenie zmien na DÚ - netreba zabudnúť !!!

    spolocnik s remeselnou zivnostou a sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.