Zavrieť

Porady

America je America

Mám dosťTeraz som pozeral dokument na Spectre ako využívajú v AMERIKE v čase krízy nadbytok kontajnerovStavajú z nich domy
My tu rozmýšľame z čoho stavať - / či ytong ,alebo tehla/ čím zatepliť - /či EPS ,alebo minerálna vlna/ aby ,, stený dýchali,,A američania budú na Venice Beach bývať v plechových kontajneroch Tak toto mi pripadá už naozaj nezdravé a choré
Naposledy upravil pivko : 28.12.09 at 21:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    pivko Pozri príspevok
    Mám dosťTeraz som pozeral dokument na Spectre ako využívajú v AMERIKE v čase krízy nadbytok kontajnerovStavajú z nich domy
    My tu rozmýšľame z čoho stavať - / či ytong ,alebo tehla/ čím zatepliť - /či EPS ,alebo minerálna vlna/ aby ,, stený dýchali,,A američania budú na Venice Beach bývať v plechových kontajneroch Tak toto mi pripadá už naozaj nezdravé a choré
    Nie je kontajner, ako kontajner, aj u nás firmy vyrábajú z prefabrikátov kontajnery, ktoré potom spájajú do veľkých budov, stavajú z nich hotely, ich kvalita je vyššia ako panelákový byt, je z moderných inovovaných materiálov, zateplený, má všetok komfort. V Žiline pri zimnom štadióne je z nich postavená pekná veľká budova, bola postavaná v krátkom čase, bola som tam, sú to komfortné miestnosti.
    Ja len toľko...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Jak nie. www.schafy.sk
    za tri dni z toho postavia vilu.
    Kolega tam má sestranicu.Bývajú v Chicagu a niekde na Floride.Majú to tak že tam aj tam majú betónovú platňu napojené všetky inžinierske siete.Cez leto bývajú v Chicagu .Na jeseň naložia celý dom na kamión a idú bývať na Floridu. Neklamem.A vraj je to tam dosť bežný spôsob bývania.
    Naposledy upravil 220870 : 28.12.09 at 21:44

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To robia aj vo francuzsku,ale to je len pouzite casti z lodnych kontajnerov a inak je to prisposobene byvaniu,zateplene a vsetko,co k tomu treba. Zase ked si vezmes,kolko je percentualne hruba stavba z celkovych nakladov na dom,tak je to o nicom. Samotne vybavenie a to vsetko pekne,co vidime je drahe, nie tych par tehal. Aj tie su drahe,ale nie v pomere hruba stavba k ostatku. Vo finsku fici slama, a tam nemaju minus 5,bezne maju -25,od nich by sme sa mali ucit

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    ondrejvla Pozri príspevok
    Nie je kontajner, ako kontajner, aj u nás firmy vyrábajú z prefabrikátov kontajnery, ktoré potom spájajú do veľkých budov, stavajú z nich hotely, ich kvalita je vyššia ako panelákový byt, je z moderných inovovaných materiálov, zateplený, má všetok komfort. V Žiline pri zimnom štadióne je z nich postavená pekná veľká budova, bola postavaná v krátkom čase, bola som tam, sú to komfortné miestnosti.
    Ja len toľko...
    Ale toto sú normálne klasické LODNÉ kontajnery ciners má pravdu že z nich využivaju asi len určité časti .

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Viem ,videl som to aj ja.Tie kontajnery vozia aj na kamiónoch hore dole.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pivko Pozri príspevok
    Mám dosťTeraz som pozeral dokument na Spectre ako využívajú v AMERIKE v čase krízy nadbytok kontajnerovStavajú z nich domy
    My tu rozmýšľame z čoho stavať - / či ytong ,alebo tehla/ čím zatepliť - /či EPS ,alebo minerálna vlna/ aby ,, stený dýchali,,A američania budú na Venice Beach bývať v plechových kontajneroch Tak toto mi pripadá už naozaj nezdravé a choré
    Aj toto je Amerika ....tiež kontajnery ...vynikajúce a hlavne zdravé ....
    Tiež si nechám postaviť , poprípade doviesť ....


    http://translate.google.sk/translate...042801178.html

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Takt mi to preložil google.
    BUENOS AIRES - asi 1500 ľudí býval vo Villa kartón, lajdáctvo zhluk stoviek krivej chatrčiach zakliesnenia pod diaľničnej nadjazdu

    To si musím zapamätať Vila kartón.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    buchač Pozri príspevok
    Aj toto je Amerika ....tiež kontajnery ...vynikajúce a hlavne zdravé ....
    Tiež si nechám postaviť , poprípade doviesť ....


    http://translate.google.sk/translate...042801178.html
    A majú aj vodovodnú a kanalizačnú šachtu?akú?

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    ciners Pozri príspevok
    Vo finsku fici slama, a tam nemaju minus 5,bezne maju -25,od nich by sme sa mali ucit
    Ved aj u nas sme stavali domy zo slamy...pred par 100 rokmi, Fini by mali prist k nam aby zistili ze je uz 21. storocie. Ale nie, viem, ze zo slamy sa daju robit dobre izolovane domy, ale zasa kazdu blbost nemusime kopirovat zo zahranicia, dobre izolovany dom sa da postavit aj inak ako zo slamy a lepsie.


    p.s. Tie kontajnery a podobne byvanie je v USA fakt bezne, ale nie bezne takym sposobom, ze by tam byvali ludia s dobrou pracou, zazemim...skor to vyuzivaju tzv. "white trash". Alebo "raperi".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.