Zavrieť

Porady

je to drobna stavba alebo nie

Prosim o radu. Chceme postavit garaz so zastavanou plochou 24 m stvorcovych.Bola by to pristavba k RD.Je potrebne stavebne povolenie alebo len oznamenie o drobnej stavbe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak bude mať garáž betónový základ tak je to veľká stavba.Treba stavebné povolenie.Ak to bude len drevenná konštrukcia zo strechou tak len oznámenie.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    220870 Pozri príspevok
    Ak bude mať garáž betónový základ tak je to veľká stavba.Treba stavebné povolenie.Ak to bude len drevenná konštrukcia zo strechou tak len oznámenie.
    Môj názor prečo treba stavebné povolenie je, že sa bude pristavovať k rodinnému domu a to bude rozšírenie existujúcej stavby. Keby si ju postavil - aj murovanú viac ako meter od domu, tak by to bola drobná stavba. Stavebný zákon neurčuje aký materiál má byť použitý na drobnú stavbu, ale drobná stavba je definovaná rozmermi stavby. Pristavením k existujúcemu domu už podľa mňa nevznikne drobná stavba. Hoci viem, že sa to robí tak, že sa nakreslí drobná stavba viac ako meter od domu, dostane oznámenie obce že proti uskutočneniu drobnej stavby nemá námietky a potom ju pricapí k rodinnému domu. Ale to len vtedy, keď máš veľmi dobrých susedov.

    jaja154 je offline (nepripojený) jaja154

    jaja154
    Chcela som poradit preto,lebo na jednom urade nam povedali ze je to drobna stavba ,ktoru ale treba po postaveni dat zakreslit geodetovi a zavkladovat na kataster.Na druhom urade nam povedali,ze treba stavebne povolenie.Tak potom co je spravne?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    jaja154 Pozri príspevok
    Chcela som poradit preto,lebo na jednom urade nam povedali ze je to drobna stavba ,ktoru ale treba po postaveni dat zakreslit geodetovi a zavkladovat na kataster.Na druhom urade nam povedali,ze treba stavebne povolenie.Tak potom co je spravne?
    Presnú citáciu s odpoveďou nájdeš v druhej téme - Stavebné povolenie, rady, skúsenosti od CIMON.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    jaja154 Pozri príspevok
    Prosim o radu. Chceme postavit garaz so zastavanou plochou 24 m stvorcovych.Bola by to pristavba k RD.Je potrebne stavebne povolenie alebo len oznamenie o drobnej stavbe?
    Otázka bola aj v inej téme, takže odpovedal som na linku
    http://www.porada.sk/t101034-p93-sta...kusenosti.html

    príspevok č. 929.


    CIMOM

    je to drobna stavba alebo nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.