Zavrieť

Porady

Zrážkova dan za december

Ahojte,
prosím o odpoveď,lebo mi to nejak nemysli....
Mám brigádnika,ktorý žiada vyplatiť odmenu za december 2009 ešte v decembri podľa možnosti dnes/pracoval len do 18.12.2009/,mám odviesť aj zrážkovú dan a odvody dnes, aby som si to dala do nákladov- jednoduché účtovníctvo. Včera som odvádzala za november 2009 a dnes môžem za december?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    malta Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím o odpoveď,lebo mi to nejak nemysli....
    Mám brigádnika,ktorý žiada vyplatiť odmenu za december 2009 ešte v decembri podľa možnosti dnes/pracoval len do 18.12.2009/,mám odviesť aj zrážkovú dan a odvody dnes, aby som si to dala do nákladov- jednoduché účtovníctvo. Včera som odvádzala za november 2009 a dnes môžem za december?
    Áno, môžeš.

    Tatikat je offline (nepripojený) Tatikat

    Tatikat
    Ahoj, ak nemas inych zamestnancov, s uhradou odvodov a dane za brigadnika za 12/2009 v mesiaci 12/2009 nemas ziadny problem, zakony hovoria lehotach na uhradu, t.j. kedy najneskor mas uhradit. Ak vsak mas aj inych zamestnancov, treba dat pozor na to, ze podavas tie vykazy a teda uhrady by mali sediet s vykazmi. V tomto pripade by som vyplatu brigadnika sice vypocitala, ale vyplatila mu ako zalohu na mzdu a potom v riadnom vyplatnom termine vsetko zuctovala a v lehote uhradila (na zaklade podanych vykazov).

    Zrážkova dan za december

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.