Zavrieť

Porady

preradenie majetku medzi SZČO-manželia

Prosím poraďte, SZČO manželka pozastavila živnosť k 1.1.2009. V majetku firmy má auto, ktoré kupila v r.2008 a uplatnila odpis za rok 2008. Manžel SZČO začal podnikať od 1.5.2009 a auto používa na podnikanie. Tak som vyradila auto z majetku firmy manželky k 1.1.2009 a zaradila do majetku firmy manžela zo zostatkovou cenou ako nadobúdacou. Je to tak správne? Pýtala som sa aj na DÚ, ale dostala som odpoveď na 2str.A4 samých paragrafov, ale nič jasné. Bude teraz manžel odpisovať auto 4 roky, alebo len 3 roky? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak si manžel chce uplatňovať odpisy, musel auto najprv kúpiť od manželky. Do obstarávacej ceny uvedieš sumu, za ktorú ho od manželky kúpil a odpisuješ 4 roky.
    Predpokladám že auto z majetku manželky si vyradila predajom.
    Naposledy upravil abel : 08.01.10 at 08:19

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo BSM?

    cenarka je offline (nepripojený) cenarka

    cenarka
    Musí byť normálna kupno predajná zmluva medzi manželmi? a čo bezpoddielové spoluvlastníctvo?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    To sa pýtam aj ja. Ak nemajú zrušené BSM, tak predaj medzi manželmi nie je možný.

    cenarka je offline (nepripojený) cenarka

    cenarka
    a keďže maju BSM tak si zase manžel zaradí auto z osobného užívania do majetku firmy

    cenarka je offline (nepripojený) cenarka

    cenarka
    Auto z majetku manželky som vyradila -zápis do karty majetku-vyradenie do osobného úžívania .Nieje to správne?

    preradenie majetku medzi SZČO-manželia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.