Zavrieť

Porady

prispevok na starostlivost o o dieta - zvysuje sa?

Dobry vecer,

kedze sa od 1.1.2010 zvysuje vyska rodicovskeho prispevku, chcem sa informovat, ci sa rovnako zvysuje i prispevok na starostlivost o dieta (kedze vychadza z RP). Dakujem.
Naposledy upravil dau : 01.01.10 at 18:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    dau Pozri príspevok
    Dobry vecer,

    kedze sa od 1.1.2010 zvysuje vyska rodicovskeho prispevku, chcem sa informovat, ci sa rovnako zvysuje i prispevok na starostlivost o dieta (kedze vychadza z RP). Dakujem.

    Podla mna sa nezvysuje, lebo standardny rodicovsky prispevok ako aj RP od 2 do 3 rokov dietata zostava v povodnej vyske.

    dau je offline (nepripojený) dau

    dau
    Dakujem. No ja by som v pripade, ak by som nepodnikala, narok na zvyseny RP mala. Moje dieta ma 11 mesiacov. Ani tak nemam podla Vas narok na zvyseny prispevok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dau Pozri príspevok
    Dakujem. No ja by som v pripade, ak by som nepodnikala, narok na zvyseny RP mala. Moje dieta ma 11 mesiacov. Ani tak nemam podla Vas narok na zvyseny prispevok?
    poberala si materské zo sociálnej poisťovne ?

    podmienky poskytovania RP nájdeš tu

    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...kom+príspevku

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dau Pozri príspevok
    Ja sa informujem na zvyseny PRISPEVOK NA STAROSTLIVOST O DIETA. Nie o RP.
    Príspevok na starostlivosť o dieťa je 25 % sumy RP. Ak si pozorne prečítaš zákon ktorý platí od 1.1.2010, pre rok 2010 je suma RP stanovená v zákone.
    Zvyšuje sa suma RP podľa § 4 odst. 2 priloženého zákona.
    Základnou podmienkou pre priznanie zvýšeného RP je vek dieťaťa (do dovršenia 2 rokov - splňaš)
    a poberanie materského pred nástupom na rodičovskú dovolenku (neodpovedala si)
    Naposledy upravil veronikasad : 03.01.10 at 13:56

    dau je offline (nepripojený) dau

    dau
    Podla Zákona č. 561/2008 Z.z o príspevku na starostlivosť o dieťa a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    je vyska prispevku:


    a) v sume preukázaných výdavkov oprávnenej osoby, najviac v sume rodičovského príspevku, ak starostlivosť zabezpečuje zariadenie zriadené podľa osobitných predpisov (z. o výchove a vzdelávaní), iná právnicjá osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu (z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby), fyzická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu podľa osobitného predpisu (z. o živnostenskom podnikaní)
    b) 25 % sumy rodičovského príspevku ak starostlivosť zabezpečuje iná fyzická osoba (starý rodič...) a nevypláca sa jej rodičovský príspevok alebo rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť a nezabezpečí starostlivosť o dieťa inak



    Mna sa tyka a) - to je ale o inom (na to som sa nechcela informovat)



    Zaujima ma, ci sa mi v zavislosti od vysky RP (256 eur) zvysuje aj prispevok na star. o dieta


    ano, poberala som materske zo SP

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, závisí do výšky RP uvedenej v § 4 odst. 1 priloženého zákona = 164,22 € mesačne.

    prispevok na starostlivost o o dieta - zvysuje sa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.