Zavrieť

Porady

spolahliva firma na podlahove kurenie_BA

ahojte

prosim o kontakty na overene firmy, reslizujuce podlahove vykurovanie na kluc v okoli BA

dalsia otazka - uvazujem s kondenzacnym kotlom /Buderus, Junkers, Viessmann .../, stale vsak este nemam jasno v tom, ci chcem, resp.ci sa oplati uvazovat nad solarnymi panelmi - kedze to ma vplyv aj na vyber kotla - v ponukach horeuvedenych firiem su aj kondenzacne kotly so zabudovanymi zasobnikmi a uz aj s predpripravou na pripojenie solarnych panelov /vhodne, ak by som sa aj v buducnosti rozhodol pre solar/
je zabudovanie solarnych panelov az take vyhodne ?? ... /prosim o prakticke rady poradakov, ktori s tym uz maju skusenosti, alebo sa s tym uz zaoberali/

dakujem za rady

roman
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Mam kontakt na zivnostnika, robi za super ceny, je z okolia TT, velmi dobra a rychla praca, robil PK aj mne... Ale co sa tyka vyberu kotla, resp. vhodnosti solaru, az taky odbornik nie je. Idealne je povedat mu aku mas predstavu a technicka praca je uz na nom

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    TomasHC Pozri príspevok
    Mam kontakt na zivnostnika, robi za super ceny, je z okolia TT, velmi dobra a rychla praca, robil PK aj mne... Ale co sa tyka vyberu kotla, resp. vhodnosti solaru, az taky odbornik nie je. Idealne je povedat mu aku mas predstavu a technicka praca je uz na nom
    dakujem, ak je naozaj spolahlivy, ta mi pls posun kontakt na rombor@centrum.sk
    je predpokladam aj zbehly co sa tyka vyberu materialu a celkoveho technickeho riesenia podlahoveho kurenia
    vdaka
    roman

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    ROMBOR Pozri príspevok
    dakujem, ak je naozaj spolahlivy, ta mi pls posun kontakt na rombor@centrum.sk
    je predpokladam aj zbehly co sa tyka vyberu materialu a celkoveho technickeho riesenia podlahoveho kurenia
    vdaka
    roman
    Poslem kontakt, ved uvidis. Ja som chcel nieco ine ako on navrhoval, ale uznal moje argumenty a urobil to podla mojho. Praca je lacna, aj material vie zohnat za slusne ceny.

    sibanka je offline (nepripojený) sibanka

    sibanka
    Ahoj,
    Môžeš prosím ťa poslať aj mne ten kontakt . Za chvílu tiež budem riešiť podlahové kúrenie a som z okolia Bratislavy. Ďakujem

    rudux je offline (nepripojený) rudux

    rudux
    Ahoj, neviem akú cenu považuješ za kúrenara za ok, ale ak chceš môžem Ti poslať zoznam pár firiem, ktoré pre nás realizujú kúrenie v novostavbách. Práve
    licitujem o nižšiu cenu pre rodičov
    K soláru len toľko: záleží koľko Vás v dome bude, ale od troch osôb sa dá hovoriť o návratnosti pri MOC.
    Napr. rodičom staviam malý bungalov, budú tam mať solár /30trubíc/ + 300l zásobník / s rezervnou el. špirálou – pre istotu, inak prepojený na Buderus plynový kotol/. Vodu bude ohrievať okrem TUV aj do práčky a umývačky riadov.
    Pre dve osoby je to preexponované, ale išlo mi o to aby to pokrylo cca 85% roč. nákladov na ohrev vody.
    Kolega má projekčnú a realizačnú firmu kupuje tie zostavy pre väčšie realizácie, takže od neho to budem mať za VOC.
    Ale najdôležitejšie je, že máš automaticky dotáciu /ak spĺňajú parametre a majú solárka certifikát/ od štátu dotáciu 200€/m2 t.j. na 30trubíc cca dostaneš späť cca 500€. /čo je v mojom prípade 60% “zľava“/.
    Osobne by som z výberu vylúčil najlacnejšie solárka / vyrábajú sa pre teplejšie rovnobežky – môžu mať niektoré síce aj väčší výkon, ale akurát vtedy keď ho máš aj tak viac než potrebuješ/leto/, ale v jesennom období je rapídny pokles. /to platí aj pre komplet ploché a najlacnejšie trubicové solárka/.
    No a potom je druhý extrém /najdrahšie-značkové – kde je pre zmenu otázna návratnosť, s porovnateľ. parametrami ako mám ja stoja o 70% viac.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    rudux Pozri príspevok
    Ahoj, neviem akú cenu považuješ za kúrenara za ok, ale ak chceš môžem Ti poslať zoznam pár firiem, ktoré pre nás realizujú kúrenie v novostavbách. Práve
    licitujem o nižšiu cenu pre rodičov
    K soláru len toľko: záleží koľko Vás v dome bude, ale od troch osôb sa dá hovoriť o návratnosti pri MOC.
    Napr. rodičom staviam malý bungalov, budú tam mať solár /30trubíc/ + 300l zásobník / s rezervnou el. špirálou – pre istotu, inak prepojený na Buderus plynový kotol/. Vodu bude ohrievať okrem TUV aj do práčky a umývačky riadov.
    Pre dve osoby je to preexponované, ale išlo mi o to aby to pokrylo cca 85% roč. nákladov na ohrev vody.
    Kolega má projekčnú a realizačnú firmu kupuje tie zostavy pre väčšie realizácie, takže od neho to budem mať za VOC.
    Ale najdôležitejšie je, že máš automaticky dotáciu /ak spĺňajú parametre a majú solárka certifikát/ od štátu dotáciu 200€/m2 t.j. na 30trubíc cca dostaneš späť cca 500€. /čo je v mojom prípade 60% “zľava“/.
    Osobne by som z výberu vylúčil najlacnejšie solárka / vyrábajú sa pre teplejšie rovnobežky – môžu mať niektoré síce aj väčší výkon, ale akurát vtedy keď ho máš aj tak viac než potrebuješ/leto/, ale v jesennom období je rapídny pokles. /to platí aj pre komplet ploché a najlacnejšie trubicové solárka/.
    No a potom je druhý extrém /najdrahšie-značkové – kde je pre zmenu otázna návratnosť, s porovnateľ. parametrami ako mám ja stoja o 70% viac.
    ahoj
    no my sme zatial 4 a nie je vylucene, ze budeme aj piati s tym, ze planujem aj vonkajsi bazen ... takze s tym solarom, alebo minimalne predpripravou budem uvazovat urcite ... z firiem som oslovil zatial Geotherm z TT a Thermopol z GL, obe su OK,prva robi aj s Buderusom, ktory osobne preferujem, ta druha skor s Geminoxom
    ak mas kontakt na dalsie spolahlive firmy, ktore robia tieto veci- pls, kontakt na rombor@centrum.sk
    vdaka
    roman
    ahojte, viete mi niekto poradit nejakych spolahlivych kurenarov alebo firmu na podlahove kurenie v okoli Lucenca? vopred dakujem

    spolahliva firma na podlahove kurenie_BA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.