Zavrieť

Porady

POVOLENIE,MATERIAL,CENY

Dobrý deň,

pracujem vo firme ako manažer,takže sa to pokusim skratiť:
môj šef sa dohodol s kamarátom ktorý ma 4 poschodovu budovu že môžme na tejto budove si vystaviať kancelárie ide o rovnu strechu a predpokladame vystaviať dve poschodia,mňa poprosíl či nemám znamého čo ma s týmto skusenosti (nemám) tak chcem sa opýtať koľko si oritenačne berie:
projektant,statik,vodar ktorý potiahne vodu v tej budove a elektrikár a keď som niekoho zabudol pomôžte mi
a ešte započul som že planuju to vystaviať z ytongu alebo nejake polystyrenové tvarnice (termodom)
Ďakujem za Vaše odpovede a veľmi si vážim Vašu pracu a nebuďte namňa veľmi zlí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Doplním a dúfam, že nebudem .Musí sa počítať aj s prácami naviac...trebárs z požiarného hľadiska v budovách je PO a chránené únikové cesty počítané pre (v tomto prípade pre 4 podlažia a na určitý počet osôb). Nadstavbou sa predĺžia únikové trasy aj počet osôb bude viac(nové dva podlažiaosadené osobami). Bude potrebné vypracovať NOVý PROJEKT POžIARNEJ OCHRANY a z toho môžu vyplynúť zvýšené náklady napr: v každom z jestvujúcich bytov dať nové vstupné dvere s vyššou požiarnou odolnosťou, prípadne protipožiarné uzávery a iné.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Cena cca 220000eur, projekt cca 9000eur, inzinierska cinnost cca 5300eur. To su take statisticky zauzivane ohadove ceny,tak sa toho niekto nechytajte na hadku je to vela

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    ciners Pozri príspevok
    To je cena material+robota+plus vsetci ti prizivnici okolo
    Na 2 podlazia je Ytong v pohode.
    Ešte ak môžem, doplním cinersa o závažnú vec....tie dva podlažia je možné realizovať iba za predpokladu že to dovolí statika domu, nad ktorou chete nadstavbu previesť. k Tomu je určite najepšie, ak budete mať možnosť získať pôvodnú projektovú dokumentáciu, a to nielen stavebné výkesy, ale celý projekt statiky, s výkresmi skladby(šalovacie) s výkresmi tvaru výztuže (armovacie) a najdôležitejšie z toho je -statický posudok.
    Potom zodpovedného projektanta statiky nájsť a aj zaplatiť, ktorý bude ručiť za nadstavbu.
    A ak sa Ti zdá cena 1000 €/m2 veľa, tak nie je u naozaj zodpovednej stavebnej firme, ktorá má skúsenosti s nadstavbami.
    Robiť nadstavbu nad jestvujúce domy je ťažšie a zodpovednejšie, ako stavať trebárs nový mrakodrap.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Cenu? keď budete mať hotový projekt,potom sa to dá približne určiť.Nenapísali ste nič.Ani len m2.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Skuste napisat priblizne rozmery, potom mozeme napisat nejake statisticky zauzivane ceny. Cena projektu sa odvodzuje od ceny celkoveho diela, ide to vsetko jedno s druhym ruka v ruke.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Beginner1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    pracujem vo firme ako manažer,takže sa to pokusim skratiť:
    môj šef sa dohodol s kamarátom ktorý ma 4 poschodovu budovu že môžme na tejto budove si...........tvarnice (termodom)
    Ďakujem za Vaše odpovede a veľmi si vážim Vašu pracu a nebuďte namňa veľmi zlí.


    Keď nie sú rozmery, tak dám všeobecnú cenu.
    Cena za 1 m3 = cca 200 až 250 €.
    Objem si treba vyrátať.


    CIMOM

    Beginner1 je offline (nepripojený) Beginner1

    Beginner1
    Ďakujem,za Vaše odpovede nato som zabudol ... strecha tej budovy má 200m2 a my planujeme dve poschodia

    Beginner1 je offline (nepripojený) Beginner1

    Beginner1
    Diki pekne ciners a to je cena aj s materialom?a aký mate názor bude ytong odolný vo výške 5-6 poschodia? alebo sú lepšie tehly?odolný myslím voči zime vetru,totižto dom máme z ytongu ale neviem či sa ytong použiva aj v takejto výške

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To je cena material+robota+plus vsetci ti prizivnici okolo
    Na 2 podlazia je Ytong v pohode.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Cena prác pri výstavbe bytových domov ,bytoviek murovaných z Ytongu sa pohybuje niekde okolo 1000€m2.Je to niečo podobné ako plánujete vy.Takže ak máte cca 400m2 x 1000= 400 000€ plus papierovačky a projekt.

    Beginner1 je offline (nepripojený) Beginner1

    Beginner1
    220870 no neviem či si tu sumu neprehnal lebo stavebná firma nám to chcela urobiť a dala nám cenu za m2 700 eur práca + material k tomu takže cena 1000eur neviem či nieje prehnana ale to už ja neviem aký mate vy nato názor?

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    presne tak. Bude potrebovať nový projekt Požiarnej bezpečnosti stavby. A tak sa mu dosť veci pomenia podľa toho čo bude chcieť. Asi nebude majiteľ moc spokojny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.