Zavrieť

Porady

Ako vycistit mastne skvrny z jenskeho skla?

Viete mi poradit, ako vycistit mastne pripecene skvrny na jenskom skle? Uz su starsie a obycajnym drhnutim vycistit nejdu. Dakujem.
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Skuste prostriedok z Amway vola sa Bleach, mne s tym idu krasne vycistit hrnce a iny riad. Je to prasok, kt. je vhodny na pradlo (stalofarebne) a tiez na riad (tusim nie hlinikovy). Jeho cena nie je sice nizka, ale staci vzdy pouzit malo. Treba najst vo svojom okoli niekoho kto ich vyrobky predava, ten Vam to urcite lepsie predstavi. Ja ho len pouzivam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Mne misy z jenskeho skla riadne umylo az niekolkonasobne umyvanie v umyvacke riadu.
Rucne nikdy nie.
Mozno by pomohli take agresivnejsie prostriedky na cistenie rur, ale to som zasa na misy, kde davam jedlo, pouzivat nechcela.
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

Skusila si uz aj obycajnu dratenku? Taku riadnu z dratu, nie umelohmotnu. S tym to ide aj bez akehokolvek prasku.
A este je dobra aj umyvacka riadu - odkedy ju mam, vsetky riady z jenskeho skla su ciste a dratenku som nemusela pozit uz dost dlho. Neslo to na 1. krat, ale po viacerych umytiach zisla dole aj starsia spina.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak nemáš umývačku riadu, najlepšia je kryštalická sóda - mastnota pôjde dole ako taká fólia.
Ešte doplním: nemusíš drhnúť, len ponor do vriacej vody so sódou, nechaj pôsobiť.
Naposledy upravil Rozalka : 03.01.10 at 15:09
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

V Lidli, či hypermarketoch predávajú také napustené drátenné vankúšiky ( v krabičke je asi 10 ks.)
Vyskúšaj.
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

Dakujem za rady.

Bohuzial umyvacka riadu nie je, teda tato moznost odpada.

@Rozalka - krystalickou sodou myslis sodu bikarbonu? Aj zajdena mastnota pojde dole, ked dam do hrnca sodu bikarbony a jenske sklo v nom vyvarim? Naozaj?

@Arizona - Napustene vankusiky? Urcene na takyto ucel?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Kryštalická sóda = uhličitan sodný
Sóda bicarbona = NaHCO3 (práve som sa dozvedela: NAHCO3 = hydrogenuhličitan sodný)

Nie som doma v chémii, no nezdá sa mi, že by to bolo to isté.
Ale rada sa nechám poučiť.

V každom prípade si v drogérii pýtaj "kryštalickú sódu" - je ozaj kryštalická, kým sóda bikarbóna je prášok.
Naposledy upravil Rozalka : 04.01.10 at 20:26 Dôvod: Doplnila som "hydrogenuhličitan sodný"
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Ja som na to pouzila obycajnu pastu TORO, a tu odporucanu drotenu dratenku, a v pohode. Ale mam aj mycku, len ma nenapadlo, ze by to tam mohlo pustit, tak vyskusam neskor aj tam, dik aj ja za radu .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
TORO alebo drôtenka, treba pridať +ľudská sila,
tá kryštalická sóda pracuje za teba
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Mne zašlé škvrny na janskom skle zisli tak,ze som to nechala namocene vo vode s cifom a potom som to čistym cifom vydrhla drôtenkou-pekne to islo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Ak nemáš umývačku riadu, najlepšia je kryštalická sóda - mastnota pôjde dole ako taká fólia.
Ešte doplním: nemusíš drhnúť, len ponor do vriacej vody so sódou, nechaj pôsobiť.
ja mávam občas také "divné záchvaty" a tak som si varila doma taký "sliz" na pranie prádla. Išla do toho aj kryštalická sóda a v ďaľšom záchvate som potom v tomto slize vyvárala aj hrnce a išlo dole všetko. Len ma to nejak potom prešlo - syn dokázal svoje veci zašpiniť tak, že si s tým "sliz" neporadil. Ale cítila som sa vtedy veľmi zodpovedne
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alenkam Pozri príspevok
Dakujem za rady.

Bohuzial umyvacka riadu nie je, teda tato moznost odpada.

@Rozalka - krystalickou sodou myslis sodu bikarbonu? Aj zajdena mastnota pojde dole, ked dam do hrnca sodu bikarbony a jenske sklo v nom vyvarim? Naozaj?

@Arizona - Napustene vankusiky? Urcene na takyto ucel?
Pravdu povediac, konkrétne neviem na čo sú určené...
ja ich používam už dlho a osvedčili sa mi na silne znečistené sklo na kozube, na pripálené dná nerezových hrncov od ohňa, na zapekacie misy z janského skla a pod.
0 0
dagjanik dagjanik

dagjanik je offline (nepripojený) dagjanik

Na jlepšie v umývačke riadu, a to si nerobím srandu, 2-3 umytia a je ako nová.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Vynikajúci na mastnotu a mastné škvrny je Pulirapid s rozprašovačom v žltom balení .
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

terezamaria Pozri príspevok
Vynikajúci na mastnotu a mastné škvrny je Pulirapid s rozprašovačom v žltom balení .
Súhlasím, Pulirapid je výborný.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Na pripečenú mastnotu je u mňa najlepší Grilpur.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
suhlasim s tym, ze pomoze aj umyvacka riadu, ale mne sa na mastnotu velmi osvedcili aj vyrobky z Lidl. oranzovy, ktory je odmastovac
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Kryštalická sóda = uhličitan sodný
Sóda bicarbona = NaHCO3 (práve som sa dozvedela: NAHCO3 = hydrogenuhličitan sodný)

Nie som doma v chémii, no nezdá sa mi, že by to bolo to isté.
Ale rada sa nechám poučiť.

V každom prípade si v drogérii pýtaj "kryštalickú sódu" - je ozaj kryštalická, kým sóda bikarbóna je prášok.
Ale to by som veľmi nepoužíval ...chémia silná ...


http://www.vencl.sk/sk/pracie-prasky...ystalicka.html
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

Dakujem, cez vikend po nej popatram.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Do nádoby z jenského skla, dať teplú vodu a čistiace šumivé tabletky na zubné protézy. Nechať pôsobiť 15 minút a nádobu umyť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať