Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň! Od októbra 2009 som nezamestnaná a do konca roka som poberala len podporu v nezamestnanosti, príjem som mala len od toho jedného zamestnávateľa. Musím si DP podať sama, alebo môžem o ročné zúčtovanie dane požiadať bývalého zamestnávateľa?
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

tanulkaj Pozri príspevok
Dobrý deň! Od októbra 2009 som nezamestnaná a do konca roka som poberala len podporu v nezamestnanosti, príjem som mala len od toho jedného zamestnávateľa. Musím si DP podať sama, alebo môžem o ročné zúčtovanie dane požiadať bývalého zamestnávateľa?
nemusíš, môžeš požiadať bývalého z-ľa.
0 0
andrea palcova andrea palcova

andrea palcova je offline (nepripojený) andrea palcova

už čoskoro mamičkou :)
ja ešte len doplním, aby ste nezabudli, že žiadosť o ročné zúčtovanie dane je potrebné zaslať do 15. februára. v prílohe prikladám aj tlačivo.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

ahojte, mal by som taku doplnujucu otazocku. keby takyto byvali zamestnanec nepoziada o podanie DP, ale by ho chcel sam podat, ake doklady mu musi zamestnavatel poskytnut, resp. ake doklady mu musi zamestnavatel vydat ak zamestnanec skoncil PP 31.12.
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stormcatcher Pozri príspevok
ahojte, mal by som taku doplnujucu otazocku. keby takyto byvali zamestnanec nepoziada o podanie DP, ale by ho chcel sam podat, ake doklady mu musi zamestnavatel poskytnut, resp. ake doklady mu musi zamestnavatel vydat ak zamestnanec skoncil PP 31.12.
Dakujem
K RZD, resp. DP( ak si podá sám) potrebuje potvrdenie o príjme zo ZČ. To mu musí zamestnáv. dať už pri skončení PP, okrem iných potvrdení, napr. Zápočtový List o dobe odpracovanej u neho.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

prepac, trochu polopate - co je ZC?
myslel som tie doklady tak celkovo ako napr: zapocet rokov, ze v soc. poist. je vsetko uhradene a pod.
moc diki
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

stormcatcher Pozri príspevok
prepac, trochu polopate - co je ZC?
myslel som tie doklady tak celkovo ako napr: zapocet rokov, ze v soc. poist. je vsetko uhradene a pod.
moc diki
ZČ = závislá činnosť
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
stormcatcher Pozri príspevok
prepac, trochu polopate - co je ZC?
myslel som tie doklady tak celkovo ako napr: zapocet rokov, ze v soc. poist. je vsetko uhradene a pod.
moc diki
ZC-zarobkove činný
K DP nemusíš priložiť potvrdenie ktoré spomínaš!LEN potvdrenie o príjme resp-potvrdenie UP ak si bola u nich v evidencii´.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Theo Pozri príspevok
ZC-zarobkove činný
!LEN potvdrenie o príjme resp-potvrdenie UP ak si bola u nich v evidencii´.
Príjem z ÚP-podpora nie je zdaniteľným príjmom, do RZ-DP nezapočítavame, takže ani potvrdenie nie je potrebné priložiť.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Theo Pozri príspevok
ZC-zarobkove činný
K DP nemusíš priložiť potvrdenie ktoré spomínaš!LEN potvdrenie o príjme resp-potvrdenie UP ak si bola u nich v evidencii´.
zarobkovo činný môže byť aj živnosť, ZČ je závislá činnosť, t.z., príjem na základe pracovného pomeru, dohody a pod.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

stormcatcher Pozri príspevok
ahojte, mal by som taku doplnujucu otazocku. keby takyto byvali zamestnanec nepoziada o podanie DP, ale by ho chcel sam podat, ake doklady mu musi zamestnavatel poskytnut, resp. ake doklady mu musi zamestnavatel vydat ak zamestnanec skoncil PP 31.12.
Dakujem
Pozri prílohu (Takéto potvrdenie má zamestnávateľ vydať zamestnancovi):
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stormcatcher Pozri príspevok
prepac, trochu polopate - co je ZC?
myslel som tie doklady tak celkovo ako napr: zapocet rokov, ze v soc. poist. je vsetko uhradene a pod.
moc diki
Už Ti bolo odpovedené, že ZČ-je závislá činnosť, a k ostatnému, tieto doklady k RZD, resp. k DP, neprikladáš.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

dakujem vsetkym, ale tie dalsie doklady som myslel skor tak, ked niekto ukonci PP aké vselijake dokady alebo potvrdenia mu musi zam. vydat
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stormcatcher Pozri príspevok
dakujem vsetkym, ale tie dalsie doklady som myslel skor tak, ked niekto ukonci PP aké vselijake dokady alebo potvrdenia mu musi zam. vydat
Už som Ti odpovedala v prísp. vyššie. Potvrdenie zo ZČ.., potvrdenie o dobe zamestnania- tzv. ZL, prípadne Pracovný posudok, ak oň zamestnanec požiadal.
0 0
carolain carolain

carolain je offline (nepripojený) carolain

Ja by som mala jednu otázku a týka sa tlačiva, ktoré je tu prilepené. Ako som zistila : so mnou po 4 rokoch k 31.12. 2009 zamestnávateľ rozviazal pracovný pomer dohodou. Požiadam ho o vykonanie RZD. Môžem ho požiadať teda aj o vykonanie Rzzp. Vzhľadom tomu že som invalidná, môj príjem bol len presne 1/2 z minimálnej mzdy. Môžem požiadať o zamestnaneckú prémiu ak áno tak v tom tlačive bod V. označím že žiadam o vyplatenie zamestnaneckej prémie?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak príjem/základ dane/ za rok 2009 bol do sumy 4025,70 € a minimálne 1773 € zamestnanec má nárok na zam.prémiu,v žiadosti o vykonanie RZD sa vypíše aj kolónku so žiadsťou o zam.prémiu.
0 0
carolain carolain

carolain je offline (nepripojený) carolain

vikinka Pozri príspevok
Ak príjem/základ dane/ za rok 2009 bol do sumy 4025,70 € a minimálne 1773 € zamestnanec má nárok na zam.prémiu,v žiadosti o vykonanie RZD sa vypíše aj kolónku so žiadsťou o zam.prémiu.
Znamená to že v tom bode V. prečiarknem nežiadam, ponechám len žiadam. Musím tu žiadosť vyplniť sama, alebo ju vyplní môj bývalí zamestnávateľ?
Toto je vlastne len žiadosť o vykonanie RZD, a v DP mi zamestnávateľ vyznačí že chcem poukázať preplatok napr. na účet?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

carolain Pozri príspevok
Znamená to že v tom bode V. prečiarknem nežiadam, ponechám len žiadam. Musím tu žiadosť vyplniť sama, alebo ju vyplní môj bývalí zamestnávateľ?
Toto je vlastne len žiadosť o vykonanie RZD, a v DP mi zamestnávateľ vyznačí že chcem poukázať preplatok napr. na účet?
ak žiadaš o niečo ty, tak to samozrejme aj ty vyplníš, lebo za obsah zodpovedáš ty.

PS: vieš si predstaviť mzdárku, keby mala každému vypisovať tlačivo, kedy by spala?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Žiadosť si daňovník vypisuje sám,áno v bode V.preškrknúť nežiadam.Vyplatenie preplatku si treba dohodnúť so zam-ľom, v RZD sa táto možnosť neuvádza.
0 0
carolain carolain

carolain je offline (nepripojený) carolain

[QUOTE=mzdarka renca;1245216]ak žiadaš o niečo ty, tak to samozrejme aj ty vyplníš, lebo za obsah zodpovedáš ty.

PS: ale DP mi mzdárka zamestnanca vypíše . Ano?
0 0
carolain carolain

carolain je offline (nepripojený) carolain

vikinka Pozri príspevok
Žiadosť si daňovník vypisuje sám,áno v bode V.preškrknúť nežiadam.Vyplatenie preplatku si treba dohodnúť so zam-ľom, v RZD sa táto možnosť neuvádza.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať