Zavrieť

Porady

prijem z prenajmu extra , ci dokopy ?

Je prijem z prenajmu nehnutelnosti – ak jeho celkova suma za rok neprekroci 5-nasobok zivotneho minima pripocitatelna k ostatnym prijmom prenajimatela.?
Polopate - Majitel s.r.o. ma vo svojom rodinnom dome sidlo s.r.o. i kancelariu. V s.r.o. ma prijmy ako zamestnanec + dividendy. Ine prijmy nema.
Oplati sa registrovat a uctovat najomne napr 900eur- rok ? ( nie su tam ziadne viditelne vydavky. Energie merane centralne )
Naposledy upravil comodo : 04.01.10 at 07:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Hallo , prosim , prosim , snad som to napisal uz zrozumitelne. Vie mi s tymto niekto poradit ?

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ja si myslím, že sa oplatí, pretože sro bude mať v nákladoch nájomné a u FO sú príjmy do výšky 5 násobku živ. minima oslobodené napr. za rok 2009 ak sa dobre pamätám je to suma 178,92 € x 5 t.j. 894,60 € oslobodená. Len netreba zabudnúť na oznamovacui povinnosť DÚ a registráciu na príjmy z prenájmu.

    prijem z prenajmu extra , ci dokopy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.