Zavrieť

Porady

Zateplenie a izolácia BALKÓNU

Zmenil som povodny projekt :http://prodom.sk/?p=projekty&project=212
a zvačšil som obývačku tým že som zrušil apsidu / viď priložené foto/Teraz mi ale vznikol nad stropom v obývačke dosť veľký balkón nakoľko podorys druhého podlažia sa nemenil. Ako najlepšie urobiť zateplenie a izoláciu???Izolácia a zateplenie v povodnom projekte /viď výkres/ sa mi zdajú nedostatočné.
skenovat0003.jpg  
skenovat0001.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    V mieste toho balkónu v rovine vnútornej strany obvodovej steny by som ten stropný betón urobil o 100mm nižšie( v interiéri by tým pádom bol v inkriminovanom mieste o 10cm nižšie strop).A v tom mieste by som robil len 100mm hrubú deku.Tým pádom by som získal ďalších 15 cm na izoláciu.Aj poter na tom balkóne môže ísť vyššie,až do výšky prahu okna.Dnešné dvere a okná sú natoľko tesné a poznáme také materiály(lepidla)že detael ukončenia poteru pri balkónových dverách nieje neriešiteľný problém.Okná treba osadiť zarovno vonkajším múrom.Odbúra sa tým zbytočný tepelný most vzniknutý v ostení okien.
    Naposledy upravil 220870 : 03.01.10 at 19:35

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    V mieste toho balkónu v rovine vnútornej strany obvodovej steny by som ten stropný betón urobil o 100mm nižšie( v interiéri by tým pádom bol v inkriminovanom mieste o 10cm nižšie strop).A v tom mieste by som robil len 100mm hrubú deku.Tým pádom by som získal ďalších 15 cm na izoláciu.Aj poter na tom balkóne môže ísť vyššie,až do výšky prahu okna.Dnešné dvere a okná sú natoľko tesné a poznáme také materiály(lepidla)že detael ukončenia poteru pri balkónových dverách nieje neriešiteľný problém.Okná treba osadiť zarovno vonkajším múrom.Odbúra sa tým zbytočný tepelný most vzniknutý v ostení okien.
    S tou výškou zateplenia nebude problém nakoľko ten 5m preklad v obývačke chcem obrátene aby mi v obývačke netrčal . Tak že na poschodí bude aj tak dosť vysoký prechod cez dvere na ten balkon. Neviem aký vysoký preklad vypočíta statik ale tipujem min 60cm.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    V mieste toho balkónu v rovine vnútornej strany obvodovej steny by som ten stropný betón urobil o 100mm nižšie( v interiéri by tým pádom bol v inkriminovanom mieste o 10cm nižšie strop).A v tom mieste by som robil len 100mm hrubú deku.Tým pádom by som získal ďalších 15 cm na izoláciu.Aj poter na tom balkóne môže ísť vyššie,až do výšky prahu okna.Dnešné dvere a okná sú natoľko tesné a poznáme také materiály(lepidla)že detael ukončenia poteru pri balkónových dverách nieje neriešiteľný problém.Okná treba osadiť zarovno vonkajším múrom.Odbúra sa tým zbytočný tepelný most vzniknutý v ostení okien.
    Neviem kedy ten balkon budem používať keď budem mať na prízemí terasu /snáď len vyvetrať paplóny a vankúše / tak že to aký vysoký preklad budem prekračovať mi vobec nevadí.Hlavne je to aby mi nesplesnel strop v obývačke , nakoľko bude prepojená s kuchyňou a pri varení by mi mohli v zime rásť kvaple nad hlavouA tie okna ako? keď plánujem 150EPS zatepliť. Osadiť až na okraj muriva?A pod parapet z vonkajšej aj vnútornej strany určite treba styrodur.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nieje tam nutný styrodur.Obyčajný polystyrén parapety v pohode udrží.
    Naposledy upravil 220870 : 03.01.10 at 20:43
    PA050091.jpg  
    PA060105.jpg  
    1/1

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Nosnik vyska= cca 1/10 az 1/14 rozpatia nosnika, vtedy vyhovuje na priehyb a sirku trhlin

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners

    Niekolko generacii spravilo na tomto detaily dizertacne prace a pani z prodomu trcnu do projektu detail z roku 1965 a este na to daju cervenu picatku
    pivko na toto si pozri kopu detailov,pytaj sa projektantov,tento detail je na......nic

    Zateplenie a izolácia BALKÓNU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.