Zavrieť

Porady

Dočasná práceneschopnosť a odpracovaný deň

Prosím o radu. zamestnankyna odpracovala skoro cely den a na konci pracovnej doby si urobila pracovny uraz. PN ma vystavenu odo dna, kedy sa jej uraz stal. ako treba zaevidovat PN a vyplacat nahradu prijmu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    vyplatit od nasledujúceho dňa po 10-tom dni od dátumu vzniku PN odniest na SP.Náhrada bude tým zaplatená len 9 dní.

    ludeko je offline (nepripojený) ludeko

    ludeko
    Súhlasím, len by som upresnila,že náhrada za tých 9 dní je: 2 dni 25% a 7 dní 55%.

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    dakujem. cize za den kedy vznikla pn, tak ma cely odpracovany a za to mu patri prijem. ale za tento den nepojdu odvody do sp, ze?

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    je to VZ, ale ked v SP je uvedene, ze nie je povinnost platit, ked je uznany za docasne neschopneho? neviem si rady

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    a ide aj o pocet dni, za ktore sa plati poistne. Vlastne VZ je jasny, ale v podstate sa jedna o tie pocty dni.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Pozri si tému Odpracovaná časť dňa a PN, pod príspevkom č. 35 Janka Motyčková vysvetlila odborne tento problém a ja sa k nej prikláňam.

    Dočasná práceneschopnosť a odpracovaný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.