Zavrieť

Porady

s.r.o. prevod "zodpovednosti"

Zdravím všetkých,

potreboval by som poradiť, budem stručný. S kolegom sme založili spol. s.r.o. s tým, že na začiatku budem konateľom a 100%
vlastníkom sám a neskôr bude zapísaný ako spoločník (dôvod nebudem vysvetlovať) Môj neoficiálny spoločník na základe splnomocnenia, ktoré som mu s dôverou zveril, spôsobil v spoločnosti značný dlh. Na túto skutočnosť som reagoval tým, aby bola celá spoločnosť prepísaná na neho nakoľko som predmetný dlh nespôsobil ja. Prepis prebehol v poriadku no cca dva mesiace na to moj kolega zomrel.Dlh vznikol za môjho funkčného
obdobia, akú zodpovednosť v danej chvíli nesiem ja, kedže už v spoločnosti nefigurujem ? (s.r.o zostala bez konateľa).

Vopred ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    tux07 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých,

    potreboval by som poradiť, budem stručný. S kolegom sme založili spol. s.r.o. s tým, že na začiatku budem konateľom a 100%
    vlastníkom sám a neskôr bude zapísaný ako spoločník (dôvod nebudem vysvetlovať) Môj neoficiálny spoločník na základe splnomocnenia, ktoré som mu s dôverou zveril, spôsobil v spoločnosti značný dlh. Na túto skutočnosť som reagoval tým, aby bola celá spoločnosť prepísaná na neho nakoľko som predmetný dlh nespôsobil ja. Prepis prebehol v poriadku no cca dva mesiace na to moj kolega zomrel.Dlh vznikol za môjho funkčného
    obdobia, akú zodpovednosť v danej chvíli nesiem ja, kedže už vo spoločnosti nefigurujem a s.r.o je bez konateľa ?.

    Vopred ďakujem za reakcie.
    Od začiatku bola Tvoja s.r.o. špekulatívna. A tak si aj dopadol. Spoločník zomrel, ale nenapísal si, či zomrel aj konateľ. A ako si vykorčuľoval z firmy Ty. Takže každá rada bez náležitých informácií bude mlátenie prázdnej slamy.

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    Danila Pozri príspevok
    Od začiatku bola Tvoja s.r.o. špekulatívna. A tak si aj dopadol. Spoločník zomrel, ale nenapísal si, či zomrel aj konateľ. A ako si vykorčuľoval z firmy Ty. Takže každá rada bez náležitých informácií bude mlátenie prázdnej slamy.
    Spoločnosť je bez konateľa. Čistá práca.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tux07 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých,

    potreboval by som poradiť, budem stručný. S kolegom sme založili spol. s.r.o. s tým, že na začiatku budem konateľom a 100%
    vlastníkom sám a neskôr bude zapísaný ako spoločník (dôvod nebudem vysvetlovať) Môj neoficiálny spoločník na základe splnomocnenia, ktoré som mu s dôverou zveril, spôsobil v spoločnosti značný dlh. Na túto skutočnosť som reagoval tým, aby bola celá spoločnosť prepísaná na neho nakoľko som predmetný dlh nespôsobil ja. Prepis prebehol v poriadku no cca dva mesiace na to moj kolega zomrel.Dlh vznikol za môjho funkčného
    obdobia, akú zodpovednosť v danej chvíli nesiem ja, kedže už v spoločnosti nefigurujem ? (s.r.o zostala bez konateľa).

    Vopred ďakujem za reakcie.
    jar88 Pozri príspevok
    Spoločnosť je bez konateľa. Čistá práca.

    Nesúhlasím, že je to "čistá práca".
    Za škody je zodpovedný ten konateľ, za ktorého funkcie vznikli. Viď § 135a Obchodného zákonníka.

    tux07 je offline (nepripojený) tux07

    tux07
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Nesúhlasím, že je to "čistá práca".
    Za škody je zodpovedný ten konateľ, za ktorého funkcie vznikli. Viď § 135a Obchodného zákonníka.
    Ani ja to neberiem, že je to "čistá práca". Jednoducho dôvera v ľudí ktorý sú Vám dosť blízky je zradná každopádne ak som to správne pochopil tak áno je zodpovedný ten konateľ, ktorý bol vo funkčnom období no vzniknutú škodu si od neho môže nárokovať len spoločnosť v ktorej pôsobil, nie iná spoločnosť.

    s.r.o. prevod "zodpovednosti"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.