Zavrieť

Porady

Zodpovednosť za účtovníctvo


Ahojte,
všetko dobrá v novom roku prajem všetkým, veľa zdravia, pokoja a taktiež aj peňazí.

Chcela by som Vás poprosiť spisujem zmluvu o účtovníckych prácach, klient navrhol aby bolo v zmluve nasledovné:



"Poskytovateľ zodpovedá za spracované účtovníctvo, pokuty a sankcie pri plnení predmetu zmluvy zavinené poskytovateľom znáša poskytovateľ."


Hľadala som no neviem kde presne sa uvádza, že za účtovníctvo je zodpovedná podnikajúca osoba resp. konateľ spoločnosti. Viete mi prosím pomôcť, z ktorého zákona to plynie?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Ahojte,
    všetko dobrá v novom roku prajem všetkým, veľa zdravia, pokoja a taktiež aj peňazí.

    Chcela by som Vás poprosiť spisujem zmluvu o účtovníckych prácach, klient navrhol aby bolo v zmluve nasledovné:



    "Poskytovateľ zodpovedá za spracované účtovníctvo, pokuty a sankcie pri plnení predmetu zmluvy zavinené poskytovateľom znáša poskytovateľ."


    Hľadala som no neviem kde presne sa uvádza, že za účtovníctvo je zodpovedná podnikajúca osoba resp. konateľ spoločnosti. Viete mi prosím pomôcť, z ktorého zákona to plynie?
    Vďaka
    Máš pravdu, za účtovníctvo zodpovedá účtovná jednotka, teda spoločník, prípadne konateľ. A keďže tento Tvoj klient je šikovný a múdry, tak si Tvoje kvality, či nekvality pozichroval v zmluve. Zdá sa, že tiežúčtovníkom zvoní umieračik. K môjmu potešeniu.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Danila Pozri príspevok
    Máš pravdu, za účtovníctvo zodpovedá účtovná jednotka, teda spoločník, prípadne konateľ. A keďže tento Tvoj klient je šikovný a múdry, tak si Tvoje kvality, či nekvality pozichroval v zmluve. Zdá sa, že tiežúčtovníkom zvoní umieračik. K môjmu potešeniu.
    ale v ktorom zákone je to napísané

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    ...a ešte živnostenský zákon:
    Živnosť
    § 2
    Na začiatok

    Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    a čo tak ešte veta do zmluvy: "objednávateľ je povinný poskytnúť všetky doklady a podklady na zaúčtovanie a vysvetlivky k nim"

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja v zmluvách tiež mám podmienku, že zodpovedám za vyrúbené penále a pokuty, ktoré som zavinil ja nesprávnym aplikovaním zákonov.
    Ale tak isto mám uvedené, že za pokuty a penále, ktoré budú vyrúbené z dôvodu nedodania podkladov (dokladov) na čas a nestihnutím termínov, alebo nepodania celkových informácii znáša objednávateľ.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetky vyššie uvedené citácie sú samozrejmou súčasťou zmluvy, pokiaľ ju uzatvára účtovník a nie "tiežúčtovník"

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Napr.:
    Dodávateľ zodpovedá za škody spôsobené úmyselným porušením alebo hrubým zanedbaním povinností podľa tejto zmluvy. Náhrada škody sa určuje podľa príslušných ustanovení Obchodného zákonníka. Dodávateľ nezodpovedá za prípadný vznik škody v dôsledku oneskoreného spracovania dokladov alebo oneskoreného odovzdania príslušných priznaní/výkazov, ak odberateľ je v omeškaní s poskytnutím potrebnej súčinnosti. V prípade, že účtovné a iné doklady odberateľa budú vykazovať nedostatky týkajúce sa ich obsahu alebo formy z hľadiska zákona o účtovníctva, príp. daňových predpisov, dodávateľ je povinný odberateľa upozorniť na ich odstránenie, ak tak odberateľ neurobí, dodávateľ nezodpovedá za prípadný vznik škody.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    KEJKA Pozri príspevok
    všetky vyššie uvedené citácie sú samozrejmou súčasťou zmluvy, pokiaľ ju uzatvára účtovník a nie "tiežúčtovník"
    Tiežúčtovník zmluvy neuzatvára. Nie je samovrah, a občas ani nevie, čo je zmluva a k čomu slúži.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.