Zavrieť

Porady

poschodovy vs bungalow

Ahojte.
Mam taku vseobecnu otazku. Vyberame si medzi poschodovym domom (8x11,5) a medzi bungalowom (9x16m). Celkova vnutorna plocha by mala byt v bungalowe asi o 25m2 mensia ako v poschodovom, kedze odbudne horna chodba a schodisko. Moja otazka pre skusenych: bude pri pouziti rovnakych materialov (mury, strecha, kurenie, vnutorne vybavenie atd) bungalow lacnejsi? Paci sa nam aj jedno aj druhe, tak asi cena bude jeden z faktorov pre rozhodnutie.
Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak by ste mali rovnako m2 tak bungalov bude drahší.Ak máte dosť veľký pozemok tak u mňa jednoznačne vyhráva bungalov.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Nedá sa an bloc tvrdiť, že dvojpodlažný dom s rovnakou úžitkovou plochou ako bungalov je vždy drahší ako bungalov.

    hipi je offline (nepripojený) hipi

    hipi
    bungalov je drahsi a aj narocnejsi na energie. ALe da viac komfortu a nemusis behat po schodoch a ani ich upratovat.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    tommi_d Pozri príspevok
    Nedá sa an bloc tvrdiť, že dvojpodlažný dom s rovnakou úžitkovou plochou ako bungalov je vždy drahší ako bungalov.
    Veď to tvrdím aj ja.

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    hipi Pozri príspevok
    bungalov je drahsi a aj narocnejsi na energie. ALe da viac komfortu a nemusis behat po schodoch a ani ich upratovat.
    S tými energiami nesúhlasím. Svietiš všade rovnako a kúrenie, ak sa správne zateplí (nespoliehať na Lambdy,..)a nevykuruje schodisko sa určite nepredraží. Môj názor.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja s tymi energiami suhlasim. Nejde o schody, ale o to, ze pri poschodovom dome teplo stupa a predohrieva druhe poschodie, navyse bungalovy sa casto robia s vysokymi stropmi, niekdedy az pod strechu.. a to je objem ktory sa vykuruje zbytocne.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    jankazb Pozri príspevok
    S tými energiami nesúhlasím. Svietiš všade rovnako a kúrenie, ak sa správne zateplí (nespoliehať na Lambdy,..)a nevykuruje schodisko sa určite nepredraží. Môj názor.
    Ide o to že,pri poschodovom.Dome vykurujete strop a steny v pomere 1:2.Pri bungalove 2:3.Pri poschodovom máte pri obytnej ploche 100m2,cca 200m2 fasádu .Pri bungalove 170 m2fasádu a 100m2 strop.Vykurovanie stropu je drahšie.Čím je vyšší pomer vykurovaného stropu k stenám na m2 .Tým je aj vykurovanie jedného m2 drahšie.Bungalov má zas o niečo menej m2 takže celkovo je to skoro za jedno.

    poschodovy vs bungalow

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.