Zavrieť

Porady

pripoistenie pri PN

Dobrý deň,
pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku. Bola som hospitalizovaná niekoľko dní na Slovensku. Po predložení PN a ost. formulárov na SWA cez našu sociálku mi bolo oznámené, že nemám nárok na dávky, pretože nemám dodat. dobrov. poistenie. Ja som bola v tom, že keď platím odvody do sociálky a zdravotky, že nárok mám. U nás (na SLovensku) netreba mať nejaké pripoistenie, že? Teraz som si v téme: Opatrovateľky v Rak. našla, že sa musím pripoistiť. Chcela by som vedieť, koľko to činí mesačne. Ďakujem za odpoveď. A ak by som sa rozhodla pre pripoistenie, ako mám postupovať. Stačí len napísať na SWA a oni pošlú nejaké "papiere"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alencek Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku. Bola som hospitalizovaná niekoľko dní na Slovensku. Po predložení PN a ost. formulárov na SWA cez našu sociálku mi bolo oznámené, že nemám nárok na dávky, pretože nemám dodat. dobrov. poistenie. Ja som bola v tom, že keď platím odvody do sociálky a zdravotky, že nárok mám. U nás (na SLovensku) netreba mať nejaké pripoistenie, že? Teraz som si v téme: Opatrovateľky v Rak. našla, že sa musím pripoistiť. Chcela by som vedieť, koľko to činí mesačne. Ďakujem za odpoveď. A ak by som sa rozhodla pre pripoistenie, ako mám postupovať. Stačí len napísať na SWA a oni pošlú nejaké "papiere"?
    Na Slovensku sa môžeš prihlásiť ako dobrovolne nemocensky poistená osoba v sociálnej poisťovni (na registračnom liste FO). Podmienkou nároku na nemocenské je doba nem. poistenia 270 dní v posledných dvoch rokoch. Do tejto doby sa započítava aj ukončení nem. poistenie, napr. zo zámestnania

    denne73 je offline (nepripojený) denne73

    denne73
    Zdravím Vás. Prosím vás ak sa dám napr. dnes dobrovolne nemocensky pripoisťiť a lekár ma vypíše na rizikové tehotenstvo čo predpoladám tak budem vlastne po celu dobu na PN. Dostávala by som k tej PN niečo teraz alebo až po urč.čase. Som normálne zamestnáná a platím si zdravotné poistenie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    denne73 Pozri príspevok
    Zdravím Vás. Prosím vás ak sa dám napr. dnes dobrovolne nemocensky pripoisťiť a lekár ma vypíše na rizikové tehotenstvo čo predpoladám tak budem vlastne po celu dobu na PN. Dostávala by som k tej PN niečo teraz alebo až po urč.čase. Som normálne zamestnáná a platím si zdravotné poistenie.
    Ak si tehotná, tak sa Ti neoplatí DNP, nakoľko na čerpanie PN a aj materskej musíš splniť podmienku 270 dní platenia.
    Leda ak by si mala v posledných 2 rokoch ukončený pracovný pomer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.