Zavrieť

Porady

odložená daňová pohľadávka?

Dobrý deň, zatiaľ ste mi vždy dobre poradili, prosím vás o radu i teraz. Idem účtovať odloženú daň z rozdielu účtovných a daňových odpisov. Účtovné odpisy mám tento rok vačšie ako daňové. Príklad: účtovné 1500 € daňové 1200 €, rozdiel 300 €. Teda budem účtovať o odloženej daňovej pohľadávke alebo závazku? 300 x 19 % = 57. Je to Ako to zaúčtujem? Odložená daň sa účtuje z rozdielu účtovných a daňových odpisov alebo z rozdielu účtovnej a daňovej zostatkovej ceny? Ďakujem za všetky dobré rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    z rozdielu účtovnej a daňovej zostatkovej ceny.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    martinka2 Pozri príspevok
    Dakujem, ale voci comu zauctujem 481? Mozem zauctovat 429/481?
    to len v prípade, ak si neúčtovala OP a opravujes.
    bežne sa účtuje OP 592 /481
    alebo 481 / 592

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    a prosím, do daňového priznania (dnes musím odovzdať materskej firme) keď porovnávam účtovné a daňové odpisy, tak do účtovných zahrniem aj odpisy vyradeného majetku alebo len majetok k 31.1.2009?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ako účtovné odpisy berieš celý účet 551, takže aj odpisy DHM vyradeného počas účtovného roka, ktorý už k 31.12. nie je v majetku.

    ivetkavrb je offline (nepripojený) ivetkavrb

    ivetkavrb
    Dobrý večer,
    sme auditorovaná spoločnosť a chcem sa s vami poradiť, že ak som zabudla účtovať o odloženom daňovom záväzku, či je to veľký problém. Bolo to za rok 2008 a danové odpisy boli podstatne vyššie ako účtovné. Nemôžem to zaúčtovať v r.2009. ???
    Ďakujem za skorú odpoveď

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Vymente audítora, ak si takú vec nevšimol. Odložená daň v tomto prípade sa účtuje z rozdielu zostatkovej účtovnej a daňovej ceny DHM a nie z rozdielu odpisov. Zaúčtovať to v roku 2009 samozrejme môžte, dokonca by som povedal že musíte a to cez zisk/stratu roku 2008 podľa toho ako dopadol rok 2008.
    428 alebo 429/481

    odložená daňová pohľadávka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.