Zavrieť

Porady

Výška prízemia-koľko radov tehál?

pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Po preštudovaní projektu som zistil že mám v projekte výšku prízemia 11 tehál t.j. cca ak počítam na jednu tehlu +malta 25cm tak je to 275 cm. Nemám však v projekte vóbec zateplenie podlahy ktoré chcem urobiť z EPS 100 s. Tak že ak dám EPS 100s + poter 7cm + parkety a podložka tak už som s 0,00 20cm vyššie.Ak by som chcel dať ešte znížený strop zo sadrokartónu tak by som už asi chodil po izbách zhrbený. Nakoľko chcem stavať z tehál Leier a na ich stránke som nenašiel tehlu ,,nízku,, akú má napr. Heluz. Tak čo mám dať 12 tehál ,alebo zašalovať veniec?
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ved si to spocitaj, nie?

Ja som daval 17cm na podlahy - IPA + EPS 90mm, 70mm poter + 10mm pre kleber a dlazbu.

11 x 275 = cca 3m - hoci aj 20 cm = 2,80m. Neviem ako chces robit strop, ale podla mna vyska miestnosti staci 2,5m, nie?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

môžem sa začudovať nad tým, že je projekt vyhotovený v tehlách a nie v centimetroch?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
iriska Pozri príspevok
môžem sa začudovať nad tým, že je projekt vyhotovený v tehlách a nie v centimetroch?
V reze je to tak znázornené že tam má byť 11 tehál.Asi si ešte nevidela projekt. A podľa čoho si potom myslíš že vo výkaze je vypočítaný presný počet tehál ,ktoré potrebuješ???
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
TomasHC Pozri príspevok
Ved si to spocitaj, nie?

Ja som daval 17cm na podlahy - IPA + EPS 90mm, 70mm poter + 10mm pre kleber a dlazbu.

11 x 275 = cca 3m - hoci aj 20 cm = 2,80m. Neviem ako chces robit strop, ale podla mna vyska miestnosti staci 2,5m, nie?
Veď som to aj spočítal a ty odkial berieš 11x275 keď tehla má necelých 250? Tak že 11x25= 275 - 20 na podlahy - 10 sadrokartón a už som na 245
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

pivko Pozri príspevok
V reze je to tak znázornené že tam má byť 11 tehál.Asi si ešte nevidela projekt. A podľa čoho si potom myslíš že vo výkaze je vypočítaný presný počet tehál ,ktoré potrebuješ???
Si si istý, že tvoj projektant už nejaký projekt kreslil?

Počet tehál sa počíta z objemu alebo plochy steny. Aj v cenníkoch sú ceny za m3 alebo m2 muriva.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

pivko Pozri príspevok
Veď som to aj spočítal a ty odkial berieš 11x275 keď tehla má necelých 250? Tak že 11x25= 275 - 20 na podlahy - 10 sadrokartón a už som na 245
Pardon, blbo som to precital - 275cm spolu a ja som videl 275mm jedna tehla + malta Mea culpa!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
iriska Pozri príspevok
Si si istý, že tvoj projektant už nejaký projekt kreslil?

Počet tehál sa počíta z objemu alebo plochy steny. Aj v cenníkoch sú ceny za m3 alebo m2 muriva.
Projekt mám katalógovy od prodomu tak že asi pán P........... už niečo nakreslil.A nehovorím o cenniku výkaz vymer ale o rozpise potrebných výrobkov v projekte.presný počet tehál na obvodové steny /koľko celé , koľko polovičky/ koľko tehál na nosné steny koľko a akých prekladov atd...
Naposledy upravil pivko : 05.01.10 at 19:24
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Výška 0,00 je výška konečnej podlahy ,to je najvyšší bod ktorý definuje výšku celej skadby podlahy aj s plávajúcou podlahou alebo dlažbou.Takže ak tam dáte EPS 100 tak sa vám podlaha dvihne o 10cm.V tom prípade nesmiete zabudnúť dať vyššie nie len stropy ale aj parapety a preklady.Ak plánujete na rozdiel od projektu aj znižovať strop.Tak asi najlepšie urobiť o jeden rad tehly viac.
Naposledy upravil 220870 : 05.01.10 at 19:47
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Výška 0,00 je výška konečnej podlahy ,to jet najvyšší bod ktorý definuje výšku celej skadby podlahy aj s plávajúcou podlahou alebo dlažbou.
Nie som stavbár ale nejde tu o to kde je 0,00 ale o to že projekt mám bez zateplenia podlahy a v reze je znazornený obvodový múr z 11 tehál.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

iriska Pozri príspevok
Si si istý, že tvoj projektant už nejaký projekt kreslil?

Počet tehál sa počíta z objemu alebo plochy steny. Aj v cenníkoch sú ceny za m3 alebo m2 muriva.
ale ten projekt rata s tou tehlou. dokonca aj s tym ze 380 zacina polovicnou a mas tam vyratane kolko celych a kolko doplkovych potrebujes. To z objemu nevypocitas.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Zateplenie nie je nakreslené, ale jeho výška musí byť započítaná vo výške podlahy. Skladba podlahy sa rieši vo výpise podláh. Ak vo výkrese rezu je zakreslený počet tehál namiesto šrafovania a nie je nakreslená podlaha, výkres je minimálne divný a pán P.... asi práve je študentom tretieho ročníka strednej stavebnej školy.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pivko Pozri príspevok
Projekt mám katalógovy od prodomu tak že asi pán P........... už niečo nakreslil.A nehovorím o cenniku výkaz vymer ale o rozpise potrebných výrobkov v projekte.presný počet tehál na obvodové steny /koľko celé , koľko polovičky/ koľko tehál na nosné steny koľko a akých prekladov atd...
Výška tehly leier je 23,8 cm +1 cm(malta)=24,8 cm
11 radov =11*24,8= 272,8 cm

To tam chceš skákať na trampolíne. Potom si daj ešte ďalších 11 radov.
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

pivko Pozri príspevok
Projekt mám katalógovy od prodomu tak že asi pán P........... už niečo nakreslil.A nehovorím o cenniku výkaz vymer ale o rozpise potrebných výrobkov v projekte.presný počet tehál na obvodové steny /koľko celé , koľko polovičky/ koľko tehál na nosné steny koľko a akých prekladov atd...
Prepáč pivko ale chceš radu ale zatial sa tu len do každého navážaš. Ty si objednáš katalógový projekt a už tam robíš úpravy s tým že znížiš strop sadrokartónom. máš pocit že to sa štandartne používa namiesto omietok. štandartné to neni tak sa nediv že ti nevychádza výška. ale ona vychádza len si to treba poriadne naštudovať. Ale aby si nepovedal tak ti to skúsim trocha ozrejmit.

Výška či už na klasickú maltu alebo na tenkovrstvú je pri tehlách vždy 250mm.
Čiže poďme od deky :
2cm zakladacie maltové lôžko pre prvý rad tehál
11 x 25 cm = 275 cm
spolu je to 277cm výška bez izolácie poteru a podlahy

skladba podlahy :
10cm podlahový polystyrén
6 cm poter uplne stací a pri podlahovom kúrení ani nedoporučujem hrubší
1cm kleber + dlažba

Takže sme na svetlej výške pri omietnutých stropoch na 260cm.
Ak chcešľ stropy zo sadrokartonu tak neviem prečo 10 cm. Najnižšie ako sa dá urobuť sadroš ja 3cm profil + 12,5mm doska takže ti to uberie zo svetlej výšky max.5cm

Výsledná výška je 255cm . Máš tolko aby si chodil po izbách zhrbený???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vždy ide o to kde je 0,00.To je tá absolútne najdôležitejšia miera.A ak tam dáte 10 cm polystyrénu tak sa tá miera dvihne .Tým pádom sa musí dvihnúť všetko čo je nad touto mierou.Tak ako som napísal.Ak je tam aj zníženie stropu tak asi najľahšie je dať o rad tehál viac.Môžete aj porezať tehly na polovicu (ak nemáte pílu tak je to moc práce)Alebo môžete kúpiť polovičky od Heluz,Wienerberger.Toto je úplne bežný postup nič nové pod slnkom.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
marjankaj Pozri príspevok
Výška tehly leier je 23,8 cm +1 cm(malta)=24,8 cm
11 radov =11*24,8= 272,8 cm

To tam chceš skákať na trampolíne. Potom si daj ešte ďalších 11 radov.
Akej trampolíne? nečítaš tému.Ta výška je bez zateplenia podlahy a nieje tam uvažovaný sadrokartón
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Este moze podvesit SDK o meter a potom sa uz bude musiet hrbit aj japoncik
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

iriska Pozri príspevok
Zateplenie nie je nakreslené, ale jeho výška musí byť započítaná vo výške podlahy. Skladba podlahy sa rieši vo výpise podláh. Ak vo výkrese rezu je zakreslený počet tehál namiesto šrafovania a nie je nakreslená podlaha, výkres je minimálne divný a pán P.... asi práve je študentom tretieho ročníka strednej stavebnej školy.
v mojom projekte su v reze tiez kreslene tehly, preklady, vence...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

alltracboy Pozri príspevok
v mojom projekte su v reze tiez kreslene tehly, preklady, vence...
tiež katalógový?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pivko Pozri príspevok
Akej trampolíne? nečítaš tému.Ta výška je bez zateplenia podlahy a nieje tam uvažovaný sadrokartón
Ja mám v paneláku svetlú výšku 266 cm. Zatiať nikto u nás nemusel chodiť zhrbený. Ako píše 220870 jediný problém s výškou sú okná a parapety. Tie musia byť v predpísanej výške. Dodrž všetko čo je v projekte aj materiál. Ak niečo pomeníš, potom musíš aj ostatné prispôsobiť. Počet radov tehál vôbec nie je záväzný. Dôležitá je výška múrov. Keď nie si stavár, tak sa nemiešaj stavárom do roboty.
Naposledy upravil marjankaj : 05.01.10 at 23:43
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

iriska Pozri príspevok
tiež katalógový?
katalogovy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať