Zavrieť

Porady

OCR- vymeriavací základ

Dobrý den,
poprosím o radu.....zamestnankyna mala od 29.12- do 31.12.2009 neplatené volno/ nahlasila som jej prerušenie do SP cez RLFO/ Od 4.1.2010
/doniesla OCR/ nastupila na OCR- aký VZ mám poslať do SP- na výpočet OCR- ?



vopred dakujem jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Prečo chceš posielať VZ do sociálky? Stačí vyplniť takéto tlačivko:

    http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvr...j-davky/21658c

    A do oddielu 3 napíšeš dobu neplateného voľna (+samozrejme iné prerušenia v r. 2009) a hotovo.
    Rozhodné obdobie je:
    Ak pracovala už v r. 2008 - 1.1.-31.12.2009
    Ak začala pracovať v r. 2009 - začiatok PP - 31.12.2009

    9janka9 je offline (nepripojený) 9janka9

    9janka9
    Dakujem za odpoved, Ok toto tlačivo vždy posielam do SP pri PN a OCR-/ VZ beriem vždy rok dozadu/ len teraz som si nebola istá, ked bolo to prerušenie- neplatené volno- niekto mi spomínal, že od toho prerušenia sa potom beru VZ na výpočet OCR. A ešte sa spýtam - za december 2009 budeme mať výplatu až 26.1.2010/ tak to máme v pracovných zmluvách/ tak za december 2009 neuvediem VZ ?/ budem brať do tlačiva VZ z roku 2008 alebo 2009 ?/ pracovníčka pracuje od roku 2008 vo firme/ vopred dakujem jana

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    9janka9 Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, Ok toto tlačivo vždy posielam do SP pri PN a OCR-/ VZ beriem vždy rok dozadu/ len teraz som si nebola istá, ked bolo to prerušenie- neplatené volno- niekto mi spomínal, že od toho prerušenia sa potom beru VZ na výpočet OCR. A ešte sa spýtam - za december 2009 budeme mať výplatu až 26.1.2010/ tak to máme v pracovných zmluvách/ tak za december 2009 neuvediem VZ ?/ budem brať do tlačiva VZ z roku 2008 alebo 2009 ?/ pracovníčka pracuje od roku 2008 vo firme/ vopred dakujem jana
    Janka, neplatené volno neberieš do úvahy, len tieto dni uvedieš v potvrdení. VZ bude z roku 2009 ako ti píše Martin. Čo sa týka termínu, buď jej spravíš výplatu skôr, alebo pošleš neskoro OČR-ku na SP. (uvažovala by som nad prvou možnosťou - OČR treba poslať nanesjôr s druhým dielom po skončení OČR)

    OCR- vymeriavací základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.