Zavrieť

Porady

Stravné z minulého mesiaca

Vie niekto poradiť ako správne zaúčtovať: zamestnancom sa pri vydávaní stravných poukážok na začiatku mesiaca vždy odráta toľko poukážok - koľko mali v predošlom mesiaci pracovných ciest,kde si uplatnili stravné. Nemajú teda nárok aj na poukážku. Neviem si rady, ako to mám zaúčtovať, keď v januári 2010 je vydaných celkovo o 18 ks menej poukážok/to bol počet dní, za ktoré si v decembri 2009 už uplatnili stravné v cesťákoch. Poraďte, alebo ako to robíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    OlgaM Pozri príspevok
    Vie niekto poradiť ako správne zaúčtovať: zamestnancom sa pri vydávaní stravných poukážok na začiatku mesiaca vždy odráta toľko poukážok - koľko mali v predošlom mesiaci pracovných ciest,kde si uplatnili stravné. Nemajú teda nárok aj na poukážku. Neviem si rady, ako to mám zaúčtovať, keď v januári 2010 je vydaných celkovo o 18 ks menej poukážok/to bol počet dní, za ktoré si v decembri 2009 už uplatnili stravné v cesťákoch. Poraďte, alebo ako to robíte?
    V januári mal byť vyplatený počet poukážok zodpovedajúci počtu pracovných dní januára, kedže ste v januári krátili nárok na stravenky, na ktoré nemali nárok v decembri 2009, nepostupovali ste správne. Vysporiadanie straveniek ste mali uskutočniť ešte v decembri resp. tak,aby to bolo vsporiadané ešte v účtovníctve roka 2009. Ide totiž o dve účtovné obdobia.

    bubko1 je offline (nepripojený) bubko1

    bubko1
    tak ja skúsim ako to robím ja, ale som nováčik
    december mal 21 prac. dní = 21 straveniek
    ak som správne rozumel tak 18 dni mali stravné zaplatené cez cesťák t.j. 512/211
    a k tomu 3 stravenky t.j
    335/213 - vydaj stráveniek
    527/213 - nákl. firmy t.j. 55%
    472/213 - príspevok zo SF
    211/335 - inkaso od zamestnanca t.j. 45%, prípadne menej podľa toho koľko ide zo SF
    ale ak odpracoval 5 hod a potom išiel na cestu, tak má nárok aj na stravenku v takýto deň

    ak sa mýlim, tak ma vyveďte z omylu, ďakujem

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    bubko1 Pozri príspevok
    tak ja skúsim ako to robím ja, ale som nováčik
    december mal 21 prac. dní = 21 straveniek
    ak som správne rozumel tak 18 dni mali stravné zaplatené cez cesťák t.j. 512/211
    a k tomu 3 stravenky t.j
    335/213 - vydaj stráveniek
    527/213 - nákl. firmy t.j. 55%
    472/213 - príspevok zo SF
    211/335 - inkaso od zamestnanca t.j. 45%, prípadne menej podľa toho koľko ide zo SF
    ale ak odpracoval 5 hod a potom išiel na cestu, tak má nárok aj na stravenku v takýto deň

    ak sa mýlim, tak ma vyveďte z omylu, ďakujem
    Máš to OK.

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    Ďakujem za odpovede a chcem sa opýtať v praxi ako to treba urobiť? Na začiatku mesiaca vydám stravné poukážky zamestnancovi a to sa ešte nevie koľko bude prac.ciest. Má potom poukážky vrátiť na konci mesiaca, alebo ako? Díky moc!

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    V jednom účtovnom období môžeš odrátať stravenky za služobné cesty vždy v ďaľšom mesiaci, akurát v januári to nemôžeš urobiť za december, lebo je ďaľší účtovný rok, musíš žiadať vrátenie straveniek, alebo ich úhradu a zúčtovať ich v starom roku.

    Stravné z minulého mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.