Zavrieť

Porady

RD a dohoda o vykonani prace

Ahojte. Poradite? RD mi konci 14.2.2010. Chcela by som a opytat, ci pridem o rodicovsky prispevok ak nastupim na dohodu do zamestnania. Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    saminka6 Pozri príspevok
    Ahojte. Poradite? RD mi konci 14.2.2010. Chcela by som a opytat, ci pridem o rodicovsky prispevok ak nastupim na dohodu do zamestnania. Diky.
    myslim ze neprides, ale nech sa vyjadria aj ostatní. Na dohodu nesmie robit tá žena, ktorá chce vyšší RP a to ty nie si, vlastne už nan nemás ani nárok...

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Ak bol RP priznaný pred 1.1.2009 môžeš byť zamestnaná a poberať RP- ten nižší. Ale musíš dať odhlášku na dôchodkové poistenie, lebo od 1.1.2010 neplatí štát dôchodkové poistenie za osobu poberajúcu Rp a súčastne pracujúcu na dohodu.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    nemusíš, ale môžeš. a to minimálne z vymeriavacieho základu, ktorý je vo výške minimálnej mzdy. Ty si ten vym. základ zvolíš. Ale ako som povedala, nemusíš si dochodkove poistenieplatit, nie je to povinnost, len moznost.

    RD a dohoda o vykonani prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.