Zavrieť

Porady

Telefonovanie skoncilo ako pasy.

* Dobrý večer
Pondelok ma zastavili policajti za telefonovanie za volantom. Nakoľko to bola moja prvá pokuta a nemal som predchádzajúce skúsenosti som ju podpísal a zistil , že sa voči nej nemôžem odvolať. A policajt mi do pokuty napísal namiesto telefonovania pásy , ktoré som mal zapnuté. Pokutu som si namieste neprečítal pretože vonku bolo -5 už ma tam dobru chvíľu nechali stáť a ponáhľal som sa pre mamku do roboty. A vlastne ani ten telefonát nebol uskutočnený len som ju prezvonil , že som na ceste. Ak prosím viete poradiť čo sa s tým dá robiť a či to vlastne ma zmysel riešiť tak vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Tipinko Pozri príspevok
    * Dobrý večer
    Pondelok ma zastavili policajti za telefonovanie za volantom. Nakoľko to bola moja prvá pokuta a nemal som predchádzajúce skúsenosti som ju podpísal a zistil , že sa voči nej nemôžem odvolať. A policajt mi do pokuty napísal namiesto telefonovania pásy , ktoré som mal zapnuté. Pokutu som si namieste neprečítal pretože vonku bolo -5 už ma tam dobru chvíľu nechali stáť a ponáhľal som sa pre mamku do roboty. A vlastne ani ten telefonát nebol uskutočnený len som ju prezvonil , že som na ceste. Ak prosím viete poradiť čo sa s tým dá robiť a či to vlastne ma zmysel riešiť tak vopred ďakujem za radu.
    Nuž, Ty si podpísal pokutu za pásy, aj keď mala byť za telefonovanie, či netelefonovanie podľa Teba, neviem či s tým niečo urobíš, ja keby som bola presvedčená o svojej nevine, tak by som určite nič nepodpisovala.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Teraz už je ťažko s tým niečo urobiť. Asi by si nemal ako dokázať, že si mal zapnuté pásy . Bolo by to tvrdenie proti tvrdeniu. Pre budúcnosť poučenie : Skôr než niečo podpíšeš, treba si prečítať, čo podpisuješ. Sorry.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Na pokutových lístkoch-ústrižkoch bývalo upozornenie, že po zaplatení nie je možné odvolať sa - pozri na ne

    tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

    tiger111
    naco to vobec riesis????ak si podpisal,tak si suhlasil s pokutou....v podstate pre teba je uplne jedno co tam bolo napisane....sam vravis ze si telefonoval,tak co?myslim to tak ze sa budes zbytocne stazovat...co by si povedal?ze si mal pas ,ale ty si len telefonoval??daju ti este vacsiu.....moj nazor

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Policajtom na mieste spachania priestuplu nikdy nic nepodpisujte. Oni Vas sice budu strasit ze v spravnom konani mozte dostat vyssiu pokutu, ale nie ej to celkom tak, Zakon umoznuje aby v spravnom konani bola ulozena vacsia pokuta ako na mieste, avsak aj spravne konanie sariadi tym istym zakonom a procesnymi pravami ako konanie o priestupku na mieste. Takze ak clovek nie jepravidelny priestupca a nejde o obzvlast zavazny delikt, tak v spravnom konani dostane zvycajne minimalnu pokutu. A casto krat ju v spravnom konani nedostane vobec. Takze zasada ej na mieste im nic nepodpisovat.

    Telefonovanie skoncilo ako pasy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.