Zavrieť

Porady

CHRBTICA: Th3 rotovany dolava, Th4 rotovany doprava

Diagnozu stanovena neurologom - na zaklade RTG: menejvyznacene lordoticke zakrivenie. Bez struktu. a morfolog. zmien na stavcoch a medzistavcovc. priestoroch.Th3 rotovany dolava, Th4 rotovany doprava

Lekar predpisuje iniekcie a lieky. Iniekcie Ketanol 100, Apaurin 10mg, lieky Ketonal 150, Mydocalm 150, Novalgin 500.



Osobne by som chcel riesit odstranenie priciny. Existuje moznost nejakym sposobom mobilizovat stavce do spravnej polohy? ... napr. Chiropraktik? Zatial som len u neurologa ktory ma lieci liekmi. V minulosti som taktiez chodil k ortopedovi a nasledne na rehabilitacie.
Chcem zacat chodit do posilnovne a spevnit svalstvo, plus plavanie.




Uraz z r 1996, prechodeny, nelieceny.
Prve bolesti medzi lopatkami v zimnom obdobi v r 2001. V r 2002 a 2003 podobne problemi, riesene masazou, rehabilitaciou. Od r. 2004 je bolest intenzivnejsia (dlhsie pretrvavajuca). Taktiez dochadzalo castejsie k "bolkaciam" ale len v zimnom obdobi. Od r 2008 su problemi nasledovne:
bolast zacina medzi lopatkami, tuhnutie svalstva medzi lopatkami, sije a uz aj ramena, s bolestami ktore vyzaruju do ruky a medzi rebra. Dlzka rehabilitacie sa predlzuje na 2t, od septembra 09 som mal bloknuty krk, rameno 4x.

Dakujem za radu. Budem rad ak mi date tip na koho sa mozem s problemom obratit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    Pomôcť by mohol ortopéd, rehabilitácia, vhodné cvičenie, akupunktúra, masáž...

    balamar je offline (nepripojený) balamar

    balamar
    ortopéd, rehabilitácia (bankovanie, masáž, kupele, sauna, parafinove zabaly, ...), vhodné cvičenie a liecba (lieky, iniekcie) mi uvolnuju svalove napetia (bolest) ale nenapriavia polohy stavcov (co je pricana opakovanych svalovych napati / blokacii).

    Existuje moznost sposob ktorym sa daju stavce mobilizovat do spravnej polohy?

    Dakujem

    CHRBTICA: Th3 rotovany dolava, Th4 rotovany doprava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.