Zavrieť

Porady

Prechod na euro

Na konci roka sa uzatvorili knihy, sú na nich konečné zostatky v SKK. Keďže sme prešli na euro, tieto zostatky treba previesť z SKK na euro konverzným kurzom. Chcem sa opýtať, ako tieto začiatočné stavy zaokrúhľovať nadol alebo nahor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    TO sa nemalo robiť pred rokom? Pri prechode r. 2008 na r.2009?
    ucetni_fantozzi
    1/ konecne zostatky sa zaokruhlili matematicky, tzn. celkovy konecny zostatok : 30,1260 = pociatocny stav pre rok 2009

    2/ na jednotlivych uctoch sa mala vykonat polozkovita konverzia podla pravidiel zaokruhlovania (niektore nahor, niektore nadol) - jej vysledky sa uctovali ako prvy zapis roka 2009

    zolo, verim tomu, ze niektore firmy konverziu v uctovnictve budu robit az teraz, vsak je cas nie? ;-)

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    TO sa nemalo robiť pred rokom? Pri prechode r. 2008 na r.2009?
    Tak to bolo myslené, len som zabudla uviesť roky.

    seweranka je offline (nepripojený) seweranka

    seweranka
    Prepáčte,ale ja by som potrebovala vedieť ako by mal vyzerať prvý zápis v roku 2009 v PD.Konečný zostatok 2008 mi prepočítalo na eurá /robím v alfe/ a tak som aj učtovala.Ale vidím,že stále mi tam vystupuje aj korunová pokladna s tým istým stavom.Neviem čo s tým mám urobiť,keťže som od 1.1.2009 platila iba eurami.Ako som mala dostať SKK na nulu ,alebo mi niečo poradíte?Dakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    SKK na nulu by si dostala, keby si za ne do istého možného dátumu nakupovala, resp. ich v banke za eurá zamenila, resp. vybrala ich z pokladne zavčasu na osobnú spotrebu, atp.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Chcem sa opytat, v roku 2008 bola prevedena financna hotovost z pokladne ako prevod na osobný ucet /vydavok neovplyv. zaklad dane/ a v roku 2009 bol spraveny prijem z osobneho uctu do pokladne ako prijem ovplyvnujuci zaklad dane, netreba to prijat ako prijem neovplyvnjuci zaklad dane? Či ako to bolo treba spravit?
    Naposledy upravil Darina1234 : 29.03.10 at 11:22

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.