Zavrieť

Porady

materske 2010

Prosim Vas o radu a cenne informacie Od 1.septembra 2008 som dobrovolne nemocensky poistena (este ako studentka), pricom VZ bol z minima. Od 1. 10. 2009 doslo k Zmene vymeriavacieho zakladu na maximum. V maji 2010 ocakavame prirastok. Zamestnana nie som. Aka bude vyska materskej? Rozhodujucim obdobim pre jej vypocet bude rok 2009 alebo 2010? mozem este nieco spravit, aby materska bola co najvyssia? Za odpoved dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    michalka.k Pozri príspevok
    Prosim Vas o radu a cenne informacie Od 1.septembra 2008 som dobrovolne nemocensky poistena (este ako studentka), pricom VZ bol z minima. Od 1. 10. 2009 doslo k Zmene vymeriavacieho zakladu na maximum. V maji 2010 ocakavame prirastok. Zamestnana nie som. Aka bude vyska materskej? Rozhodujucim obdobim pre jej vypocet bude rok 2009 alebo 2010? mozem este nieco spravit, aby materska bola co najvyssia? Za odpoved dakujem.
    celý rok 2009.
    Bolo treba sa odhlásiť a nanovo prihlásiť do 8tt a nástpiť na MD po uplynutí 26týž. od posledného prihlásenia.

    na zvýšenie materskej sa môžeš odhlásiť z DNP a zamestnať sa pred nástupom na MD.
    Zdravím brčko, vidím, že sa vyznáš ... ja som tu nová. Mám jednu otázku. Som zamestnaná od marca 2009, predtým som bola na MD. V auguste 2010 by som mala ist na dalsiu MD. Stretla som sa stýmto a prosím o radu: známa sa zamestanala u toho istého zamestnávatela na inej pracovnej pozicii s vyssim VZ, samozrejme odhlasenie, prihlasenie v soc.poist. bolo ... Urobila tak asi 2 tyzdne pred nastupom na MD. Bude sa teda vyška materskeho prispevku odvijat od noveho VZ? Platí to aj pri nástupe na PN, pretože mne "hrozí" rizikové tehotenstvo a stým spojená PN. Kedy najneskor pred nástupom na PN/MD to musim spravit? Ďakujem

    alenka11 je offline (nepripojený) alenka11

    alenka11
    treba urobiť odhlášku z pracovného pomeru a hneď aj prihlášku na nový pracovný pomer - samozrejme nový pracovný pomer s najvyšším VZ. Potom sa bude PN a následne aj materská počítať z toho aktuálneho pracovného pomeru, t.z., že z najvyššieho VZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.