Zavrieť

Porady

stravné + vreckové v zahraničí

dobrý večer, potrebujem poradiť, máme zamestnaných v čechách pracovníkov na TPP, preplácame im cestovné, stravné, vreckové, lenže teraz šef zamestnal na dohodu zamestnanca, ktorý si u nás privyrába 4 hod. denne, je slovák a zdržuje sa v čechách, šef sa s ním dohodol, že mu preplatí raz v mesiaci cestu domov, môžem mu k tomu dať aj nejaké vreckové a stravné alebo nemá nárok? napr. ako pri zahr. pracovnej ceste do 6 hod.
ešte som sa s takým prípadom nestretla, poradí niekto? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pri dohode musi mat narok na vreckove a stravne zadefinovany v dohode, aby to boli danovo uznatelne naklady firmy.

    emillka je offline (nepripojený) emillka

    emillka
    no veď o to ide, že neviem či má nárok ak pracuje na dohodu len 4 hod. denne, šef to chce dať dodatkom k dohode

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    emillka Pozri príspevok
    no veď o to ide, že neviem či má nárok ak pracuje na dohodu len 4 hod. denne, šef to chce dať dodatkom k dohode
    To je jedno, na koľko hodín denne pracuje. Nároky na cest. náhrady sú nezávislé od úväzku. Aj dohodár na 4 hod. úväzok môže dostať náhrady za 15 hodinovú pracovnú cestu.

    Podstatné je, že je to uvedené v dohode.

    emillka je offline (nepripojený) emillka

    emillka
    Chobot Pozri príspevok
    To je jedno, na koľko hodín denne pracuje. Nároky na cest. náhrady sú nezávislé od úväzku. Aj dohodár na 4 hod. úväzok môže dostať náhrady za 15 hodinovú pracovnú cestu.

    Podstatné je, že je to uvedené v dohode.

    nejde o jednorazovú prac. cestu, ide o to či mu môžem priznať každý deň nejaké krátené stravné a vreckové,

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    emillka Pozri príspevok
    nejde o jednorazovú prac. cestu, ide o to či mu môžem priznať každý deň nejaké krátené stravné a vreckové,
    Prečo mu chceš priznávať krátené stravné a vreckové? Navyše vreckové sa ani nemôže krátiť.

    Asi si myslíš, že keď je na skrátený úväzok, tak mu treba krátiť stravné. Nie je to tak. Uvediem na príklade:

    Máš 2 zamestnancov, jeden je na 8 hodinový úväzok, druhý na 4 hodinový. Oboch vyšlete na 2 týždennú pracovnú cestu. V zahraničí budú obaja tráviť celých 14 dní 24 hodín, akurát jeden bude pracovať 8 hodín denne, druhý 4 hodiny.

    V zmysle zákona o cest. náhradách sa nerozlišuje medzi nimi, obaja majú rovnaký nárok na stravné aj vreckové, lebo v zahraničí strávili rovnaký počet hodín, je jedno či počas toho času vykonávali prácu alebo nie. Takže každý bude mať nárok na plné stravné a vreckové.

    Rozdiel bude len vo výške mzdy, ten s 8 hodinovým úväzkom bude mať plnú mzdu, ten so 4 hodinovým 1/2 mzdu.

    emillka je offline (nepripojený) emillka

    emillka
    ďakujem, teraz mi to pripadá logické, takto som nad tým neuvažovala,
    naozaj ma mýlilo, že pracuje iba 4 hodiny a dostavať celé stravné a vreckove sa mi zdalo neferové voči ostatným, a navyše on sa tam zdržiava bez toho aby sme ho tam vysielali, z čoho mi vyplývalo, že môže niekde pracovať a poberať stravné,... od iného zamestnávateľa

    stravné + vreckové v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.