Zavrieť

Porady

Náhradné voľno

Podľa akého zákona, vyhlášky, smernice ... sa určuje nárok na náhradné voľno napr. pri školských výletoch. Ako sa počíta čas výchovnej činnosti (od 15,30 hod. do 7,30 hod. druhého dňa)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    MarP Pozri príspevok
    Podľa akého zákona, vyhlášky, smernice ... sa určuje nárok na náhradné voľno napr. pri školských výletoch.
    MarP Pozri príspevok
    Ako sa počíta čas výchovnej činnosti (od 15,30 hod. do 7,30 hod. druhého dňa)?
    - Zákonník práce

    - Neviem si predstaviť akú výchovnú činnosť uskutočňuješ napr. o 20,30 hod., alebo 04,00 hod pri školskom výlete;
    Aj učiteľ, resp. vychovávateľ by mal na školskom výlete (lyžiarskom kurze, škole v prírode, atď.,v noci keď už nie spať, tak aspoň oddychovať (mimo toho, ktorý má službu - dozor), nieto ešte uskutočňovať výchovnú činnosť;

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    tímea19 Pozri príspevok
    keď nemáš ani šajnu,tak čo sa staráš do učiteľov aj ty? chobot wagner a spol

    Len tak mimochodom som učiteľ ... ;
    Počas mojej praxe som absolvoval množstvo výletov so žiakmi, exkurzií, súťaží, lyžiarskych, plaveckých kurzov, škôl vprírode, ... takže skromne podotýkam, že viem o čom hovorím .... a ak by som ťa mohol požiadať, tak voľ menej konfrontačný tón a slová, veď nikto ti tvoj názor neberie, každý vyjadrujeme len ten svoj ;
    Naposledy upravil jaros5 : 12.01.10 at 15:57

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tímea19 Pozri príspevok
    keď nemáš ani šajnu,tak čo sa staráš do učiteľov aj ty? chobot wagner a spol
    a prečo potom píšete na PORADu a neriešite učitelské problémy na svojom fore ?

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    veronikasad Pozri príspevok
    a prečo potom píšete na PORADu a neriešite učitelské problémy na svojom fore ?
    Veronika, veď nás nevyháňaj ....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jaros5 Pozri príspevok
    Veronika, veď nás nevyháňaj ....
    Jaroš, vieš dobre, že to nepatrilo tebe - bola to reakcia na Timein príspevok - ak nedostanem odpoveď ktorú chcem počuť, tak urážam druhých ...

    tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

    tímea19
    jaros5 Pozri príspevok

    Len tak mimochodom som učiteľ ... ;
    Počas mojej praxe som absolvoval množstvo výletov so žiakmi, exkurzií, súťaží, lyžiarskych, plaveckých kurzov, škôl vprírode, ... takže skromne podotýkam, že viem o čom hovorím .... a ak by som ťa mohol požiadať, tak voľ menej konfrontačný tón a slová, veď nikto ti tvoj názor neberie, každý vyjadrujeme len ten svoj ;
    no vidíš! potom určite chápeš na čo bola zvedavá a poradiť jej bez irónie! netreba urážať a vysmievať učiteľov hneď,keď otázka nie je "správne" formulovaná ,najmä ak si medzi riadkami pochopíš na čo je zvedavá
    a máš pravdu, bola som naštvaná,že každý len kritizuje a uráža učiteľov,hoci nikto nemá právo ich súdiť,najmä keď nepozná dnešnú situáciu na školách a aj spoločnosť bohovksy uzná ich prácu a sú aj náležite ohodnotení,takže tak

    tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

    tímea19
    veronikasad Pozri príspevok
    a prečo potom píšete na PORADu a neriešite učitelské problémy na svojom fore ?
    dobrý nápad, ďakujem!

    MarP je offline (nepripojený) MarP

    MarP
    Ďakujem vám veľmi pekne. Veľa som sa "dozvedela". Ja som len chcela vedieť podľa čoho sa určuje nárok na nahradné voľno, keď od 7,30 do 15,30 hod. je pracovný čas; od 15,30 do 22,00 prináleží 6,5 hod NV a od 22,00 do 6,00 hod. 4 hodiny NV. Prečo?

    tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

    tímea19
    mrzí ma,ale netuším,toto som ešte ani nepočula,to kto tak vypočítal? (ale nech žije sarkazmus,hoci múdrejší od toho nebudeme )

    tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

    tímea19
    jaros5 Pozri príspevok
    - Zákonník práce

    - Neviem si predstaviť akú výchovnú činnosť uskutočňuješ napr. o 20,30 hod., alebo 04,00 hod pri školskom výlete;
    Aj učiteľ, resp. vychovávateľ by mal na školskom výlete (lyžiarskom kurze, škole v prírode, atď.,v noci keď už nie spať, tak aspoň oddychovať (mimo toho, ktorý má službu - dozor), nieto ešte uskutočňovať výchovnú činnosť;
    keď nemáš ani šajnu,tak čo sa staráš do učiteľov aj ty? chobot wagner a spol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.