Zavrieť

Porady

pracovna zdravotna služba

SZČO ide zamestnať zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti(predaj áut).Musí mať spísaný dohľad s pracovným lekárom,urobiť mu školenie BOZP,zaplatiť vstupnú prehliadku,zápisník bezpečnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Minulý rok som zaplatila za 3 zamestnancov 195,00 € a absolutne celý rok som nevidela nikoho z PZS..to myslím vážne
    Tiež by ma to zaujímalo. Sme s.r.o., bez zamestnancov, ale chceme prijať obchodného zástupcu na Dohodu o prac.činnosti. Ani nebude sedieť u nás, bude vlastne stále v teréne.

    zeron je offline (nepripojený) zeron

    zeron
    aj keď ide o iný pracovnoprávny vzťah ako pracovný pomer, v zmysle §224 a nasl. ZP sú zamestnanci (na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo PP, kam patrí aj dohoda o pracovnej činnosti) povinní dodržiavať právne predpisy BOZP a musia byť s nimi riadne oboznámení zamestnávateľom, čiže rovnako ako zamestnanci na PP.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    zeron Pozri príspevok
    aj keď ide o iný pracovnoprávny vzťah ako pracovný pomer, v zmysle §224 a nasl. ZP sú zamestnanci (na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo PP, kam patrí aj dohoda o pracovnej činnosti) povinní dodržiavať právne predpisy BOZP a musia byť s nimi riadne oboznámení zamestnávateľom, čiže rovnako ako zamestnanci na PP.
    určite
    aj keď beriem dohodárov, OBPák ich poučí. V prípade úrazu sa musíš preukázať, že aj dohodári boli oboznámení s predpismi
    Naposledy upravil drobeceva : 19.01.10 at 17:39 Dôvod: doplnenie

    zuzach je offline (nepripojený) zuzach

    zuzach
    mňa zaujíma pracovná zdravoná služba.. boli u nás v maloobchode na kontrole z hygieny a že musíme doložiť zmluvu s pracovnou zdravotnou službou, inak nám zatvoria obchod. máte s tým nejaké skúsenosti?

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    zuzach Pozri príspevok
    mňa zaujíma pracovná zdravoná služba.. boli u nás v maloobchode na kontrole z hygieny a že musíme doložiť zmluvu s pracovnou zdravotnou službou, inak nám zatvoria obchod. máte s tým nejaké skúsenosti?
    A koľko ľudí máte v tom maloobchode zamestnaných? Lebo čo si pamätám, hovorilo sa o povinnosti pri 19 zamestnancoch. Popozeraj tu na Porade, rozoberalo sa to tu veľmi podrobne.

    zuzach je offline (nepripojený) zuzach

    zuzach
    a to sa asi myslí trvalých + dohodárov,, dohormady určite 19 máme,,
    len tak som započula, že tých firiem čo to robia je len pár a berú dosť pálky, prakticky za nič.

    rybka7826 je offline (nepripojený) rybka7826

    rybka7826
    Ak má zamestnávateľ menej ako 19 zamestnancov, môže činnosť PZS vykonávať osoba, ktorá je v zmluvnom pomere s daným zamestnávateľom (teda osoba, ktorá má na to vzdelanie - to udáva zákon, spresňuje to). Len nájdite takú osobu - jednoduchšie je uzavrieť zmluvu s PZS, v rámci nej sa dá dohodnúť a presne vyšpecifikovať činnosť, ktorú bude pre Vás robiť.

    rybka7826 je offline (nepripojený) rybka7826

    rybka7826
    to by som sa na Vasom mieste stazovala, lebo raz rocne maju byt na prevadzke vykonane spolocne previerky spolu s BTS technikom.....to radsej zmente PZS

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    dan Pozri príspevok
    Minulý rok som zaplatila za 3 zamestnancov 195,00 € a absolutne celý rok som nevidela nikoho z PZS..to myslím vážne
    Zrušiť s nimi zmluvu a vybrať novú PZS

    jozopo25 je offline (nepripojený) jozopo25

    jozopo25
    rybka7826 Pozri príspevok
    to by som sa na Vasom mieste stazovala, lebo raz rocne maju byt na prevadzke vykonane spolocne previerky spolu s BTS technikom.....to radsej zmente PZS
    raz za päť rokov v prevádzke do 19 zamestanancov a nerizikových cize 1. a 2. kategorie práce

    rybka7826 je offline (nepripojený) rybka7826

    rybka7826
    jozopo25 Pozri príspevok
    raz za päť rokov v prevádzke do 19 zamestanancov a nerizikových cize 1. a 2. kategorie práce
    nie celkom, podla 124/2006:
    raz za 5r u zamestnavatela, ktoreho kod podla SKEC nie je uvedeny v prilohe c. 1 predmetneho zakona a ktory ma menej ako 19 zamestnancov (cize nie je uvedeny v prilohe a zaroven ma menej ako 19 zamestnancov) alebo ktory na odlucenom pracovisku zamestnava menej ako 19 zamestnancov.....dolezite su tie spojky "a" a "alebo"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.