Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Ahojte.
Chcela by som sa optýtať: zamestnanec končí pracovný pomer na dobu neurčitú dohodou ku 13.1.2010. Má nárok v januári na jeden deň dovolenky ako pomernú časť z 25?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    rozeta Pozri príspevok
    Ahojte.
    Chcela by som sa optýtať: zamestnanec končí pracovný pomer na dobu neurčitú dohodou ku 13.1.2010. Má nárok v januári na jeden deň dovolenky ako pomernú časť z 25?
    Nárok na dovolenku vzniká za celý odpracovaný mesiac.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    rozeta Pozri príspevok
    Ahojte.
    Chcela by som sa optýtať: zamestnanec končí pracovný pomer na dobu neurčitú dohodou ku 13.1.2010. Má nárok v januári na jeden deň dovolenky ako pomernú časť z 25?
    nie dovolenka za odpracované dni by mu vznikla až po odpracovaní 21 dní,za rok 2010 nemá nárok na žiadnu dovolenku.

    ela22 je offline (nepripojený) ela22

    ela22
    Súhlasím, nevzniká mu nárok na dovolenku. Ale čo so zamestnancom, ktorý odpracoval celý predchádzajúci kalendárny rok s nárokom na 25 dní dovolenky, pri 7,5 hodinovom prac. úväzku, z ktorých mu napr. 3 dni nebolo umožnené vyčerpať v tom predchádzajúcom roku a od 1.1. mu bol pracovný úväzok skrátený na polovicu. Ako sa mu preráta "stará dovolenka"?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nebudeš prepočítavať zostatok starej dovolenky.
    Náhradu mzdy za dovolenku dostane v čase čerpania dovolenky a aktuálneho pracovného úväzku v r. 2010.
    Takže prenáša 3 dni dovolenky.

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Ak zamestnanec konci PP 31.1.2010 a odpracoval cely predch. rok, tiez nema narok na 2 dni dov. za1/2010?

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    dovolenku musíš posudzovat na každý rok zvlášť.Ak končí PP k 31.1.2010 má odpracované 21 dní má nárok na 1/12 z ročnej výmery dovolenky.Do tých 21 dní sa rátajú aj sviatky 1 a 6 januára.

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Ja som si to najprv myslela, ale zmylilo ma, ked som tu niekde citala ze musi mat v kalend. roku odrobenych 60 dni a to on mat nebude.
    Dakujem.

    Huta je offline (nepripojený) Huta

    Huta
    Chcem sa opýtať, má nárok na preplatenie časti dovolenky aj zamestnanec,ktorý skončil prac.pomer v skúšob. dobe?
    PP 1.10.2009 do 20.12.2009

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Huta Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, má nárok na preplatenie časti dovolenky aj zamestnanec,ktorý skončil prac.pomer v skúšob. dobe?
    PP 1.10.2009 do 20.12.2009
    Áno, samozrejme má.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    rennka Pozri príspevok
    Ja som si to najprv myslela, ale zmylilo ma, ked som tu niekde citala ze musi mat v kalend. roku odrobenych 60 dni a to on mat nebude.
    Dakujem.
    rozlišuje sa dovolenka za odpracované dni a dovolenka za kalendárny rok.
    dovolenka za odpracované dni-1/12 za každých 21 odprac.dní
    dovolenka za kal.rok - po odpracovaní 60 dní v roku má zmc nárok na 1/12 za každý celý odprac.mesiac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.