Zavrieť

Porady

Word - bibliografia

Zdravim

Chcem sa spytat na vytvorenie bibliografie vo Word 2007.

Povodne je tam moznost vytvorenia zdrojov a potom vytvorenia bibliografie, ma to vsak svoje chyby, resp. ja by som potreboval ine moznosti a to:

Pri pouzivani zdrojov v texte by som chcel, aby mi to oznacovalo asi takto nejak: [1], kde cislo znaci poradove cislo literatury. A vytvorenie bibliograie na konci dokumento aby bolo chronologicky zoradene podla pouzitia v texte. Jednoducho klasicka bibliografia, pre istotu priklad>


text text text text
text [1]

text text text
text text text text [2]

text text
text text
text [3]

Bibliografia

[1] ANDREJ, M. Porada, 2006
[2] KOVAC, L. Teoria, 1999
[3] MARTIN, M. Blabla, 1988

Neviem, ci je to mozne, pripadne nejake makro...

Vdaka za akukolvek radu

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Skús pozrieť aj tu:

    http://www.techportal.cz/9/1/word-20...fie-cid215104/

    Písmo a číslovanie bibliografie môžeš zmeniť pomocou úpravy štýlu (Domov/Štýly a v rozbaľovacej ponuke prejdi na Bibliografia, klikni na šípku vpravo a vyber Upraviť - tam môžeš zmeniť typ písma, číslovanie...). Typ zoznamu bibliografie vyberieš na karte Citácie a bibliografia/Štýl (zdá sa mi, že ISO 690 je tomu Tvojmu najpodobnejší), len neviem, ako sa dajú vykonať zmeny napr. v tom ISO 690, aby tam neboli bodky, ale čiarky...

    Alebo skús použiť krížové odkazy s vytvorením bibliografie vo forme číselného zoznamu (ktorý si upravíš podľa svojich potrieb).
    Naposledy upravil Blankake : 13.01.10 at 09:32

    jrynik je offline (nepripojený) jrynik

    jrynik
    Ak to pomôže, bibliografické odkazy do textu práce aj do zoznamu použitej literatúry (= bibliografia) sa dajú vytvoriť na stránke http: // citovanie. zzl. org /
    Veľa šťastia!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.