Zavrieť

Porady

Ako reagujete na reklamy cez telefón ???

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj! Určite sa Vám to už stalo, že sa holíte, šoférujete a zavolá Vám milá slečna s ponukou spolupráce, alebo reklamy, ktorá je tak "výhodná", že sa jej nedá odolať. Požaduje stretnutie a chce Vám svoj produkt nanútiť.

Doteraz som mal super zbraň proti takýmto ľuďom. Povedal som im, že nech mi ponuku pošlú na mail a keď ma zaujme, tak im napíšem. Z 99% ma nezaujala.

Včera ma ale otravovali asi 5x !!! Vyzbrojili sa aj proti mojej super fráze s mailom so slovami, že ich ponuka sa nedá pojmúť v maily, že to treba počuť naživo. Keď som povedal, že nemám čas, tak sa chceli dohodnúť na termíne aj o mesiac. Keď som povedal, že nemám záujem, tak mi povedali, že odkial viem, že nemám záujem, keď som ešte ani nevidel a nepočul ako ich ponuka-tovar funguje. Proste nič nezaberá a ja sa doslova MUSÍM stretnúť.

Aké zbrane a taktiky používate proti takýmto hovorom ? Dá sa vôbec slušne odmietnuť, tak, aby sa druhá strana neurazila ?

Napríklad jednej pani som povedal, že nemám záujem, aspoň si ušetríme obaja čas a ona bola doslova odutá a jej tón a správanie milej pani sa zmenil na krvilačnú beštiu
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dantess Pozri príspevok
Ahoj! Určite sa Vám to už stalo, že sa holíte, šoférujete a zavolá Vám milá slečna s ponukou spolupráce, alebo reklamy, ktorá je tak "výhodná", že sa jej nedá odolať. Požaduje stretnutie a chce Vám svoj produkt nanútiť.

Doteraz som mal super zbraň proti takýmto ľuďom. Povedal som im, že nech mi ponuku pošlú na mail a keď ma zaujme, tak im napíšem. Z 99% ma nezaujala.

Včera ma ale otravovali asi 5x !!! Vyzbrojili sa aj proti mojej super fráze s mailom so slovami, že ich ponuka sa nedá pojmúť v maily, že to treba počuť naživo. Keď som povedal, že nemám čas, tak sa chceli dohodnúť na termíne aj o mesiac. Keď som povedal, že nemám záujem, tak mi povedali, že odkial viem, že nemám záujem, keď som ešte ani nevidel a nepočul ako ich ponuka-tovar funguje. Proste nič nezaberá a ja sa doslova MUSÍM stretnúť.

Aké zbrane a taktiky používate proti takýmto hovorom ? Dá sa vôbec slušne odmietnuť, tak, aby sa druhá strana neurazila ?

Napríklad jednej pani som povedal, že nemám záujem, aspoň si ušetríme obaja čas a ona bola doslova odutá a jej tón a správanie milej pani sa zmenil na krvilačnú beštiu
Ja som veľmi nepríjemná na uvedené telefonáty, nemám väčsiu zlosť ako keď mám najviac práce, riešim neriešiteľné a do toho dostanem takýto super telefonát. Moje reakcie sú priam až alergické na uvedené a odmietam, odmietam a znovu odmietam. Keď nepomôže zložím telefón - som síce dobre vychovaná a viem že sa to nepatrí, ale nech si aj druhá strana uvedomí, že keď raz nemám záujem tak nech ma nepresviedčajú.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
mysimis Pozri príspevok
Ja som veľmi nepríjemná na uvedené telefonáty, nemám väčsiu zlosť ako keď mám najviac práce, riešim neriešiteľné a do toho dostanem takýto super telefonát. Moje reakcie sú priam až alergické na uvedené a odmietam, odmietam a znovu odmietam. Keď nepomôže zložím telefón - som síce dobre vychovaná a viem že sa to nepatrí, ale nech si aj druhá strana uvedomí, že keď raz nemám záujem tak nech ma nepresviedčajú.
Reagujem podobne ako mysimis. Dokonca niekedy sama seba nepoznávam, aká viem byť "milá".
Jednoducho ma tieto veci maximálne obťažujú. A hlavne, akí vedia byť strašne otravní. Ako by ani nepočuli, čo im ten človek na druhej strane drôtu hovorí.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A ešte jedna vec by ma veľmi zaujímala, kde títo "obchodníci" prídu k môjmu tlf. číslu, keďže mám jedno utajené tlf. číslo a oni ma kontaktujú aj na toto.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

posledne som neodolala pred vianocami, keď mi pani 3x nútila chlapa čo mi zadarmo príde povysávať sedačku. Tak prišiel a keďže som za jeho super vysávač bola ochotná zaplatiť len 5.000 Sk a povedala som mu, že už mi predvádzali aj iný zázračný vysávač, nakoniec odišiel nas.... preč. Ináč vysávač bol super, ale myslím, že dobré vysávače dostať kúpiť aj hlboko pod cenu, za ktorú ponúkal on.
Prezentácia sa končila vyplnením dotazníka, asi kvoli kontrole, kde na konci som mala vyplniť kontakty na svojich známych, ktorým by som vysávač doporučila.... A pánko mi povedal, že takých známych asi nemám, že to nemusím vyplňovať
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak urcite je to otrava, ale ja si vzdy /teda vacsinou /poviem, ze aj ta osoba si robi svoju pracu a slusne vypocujem a odpoviem, ze nemam zaujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nik mi ešte nikdy nič neponúkol, ani jeden telefonát ku mne netrafil (čo mi ovšem vyhovuje) . Čím ste si vyslúžili toto potešenie? Alebo ste pri spisovaní zmluvy s operátorom žiadali túto "službu"?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Kedysi to aj mňa vedelo rozladiť, teraz jednoducho poviem "ďakujem až Vás budem potrebovať nájdem si Vás". A zložím.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Paula Pozri príspevok
Nik mi ešte nikdy nič neponúkol, ani jeden telefonát ku mne netrafil (čo mi ovšem vyhovuje) . Čím ste si vyslúžili toto potešenie? Alebo ste pri spisovaní zmluvy s operátorom žiadali túto "službu"?
Paula daj číslo budeme ho vyplňať do odporúčacích formulárov
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mna otravovali velmi casto, zo zaciatku som bol slusny, casom menej skusal som vselico, ale musim si zaklopat za posledny mesiac dali pokoj uz.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Paula Pozri príspevok
Nik mi ešte nikdy nič neponúkol, ani jeden telefonát ku mne netrafil (čo mi ovšem vyhovuje) . Čím ste si vyslúžili toto potešenie? Alebo ste pri spisovaní zmluvy s operátorom žiadali túto "službu"?
to nema nic s operatorom, ale ak niekto podnika na webe tak nemaju problem zohnat si kontakt na neho
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

slavica Pozri príspevok
Paula daj číslo budeme ho vyplňať do odporúčacích formulárov

Pred zakopaním najprv zabiť?
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

My sme zo zúfalstva zrušili pevnú linku
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Mne rovno na Nový rok volala jedna veľmi milá pani a chcela so mnou diskutovať o veciach Božích nevyspytateľných. Neodbytná bola priam učebnicovo. Bola by som ju zrušila, ale zaujal ma jej hlas. Nedalo mi to a nenápadne som sa začala vypytovať kto, čo a odkiaľ. Pani zneistela a pýta sa: "Vy ma snáď poznáte". Vravím: "Vás ani nie, ale vášho manžela áno. Je môjmu manželovi dlžný peniaze. Nezaplatil mu ešte za faktúru" To ste mali vidieť ten fofr ako sa porúčala.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Kazu Pozri príspevok
Mne rovno na Nový rok volala jedna veľmi milá pani a chcela so mnou diskutovať o veciach Božích nevyspytateľných. Neodbytná bola priam učebnicovo. Bola by som ju zrušila, ale zaujal ma jej hlas. Nedalo mi to a nenápadne som sa začala vypytovať kto, čo a odkiaľ. Pani zneistela a pýta sa: "Vy ma snáď poznáte". Vravím: "Vás ani nie, ale vášho manžela áno. Je môjmu manželovi dlžný peniaze. Nezaplatil mu ešte za faktúru" To ste mali vidieť ten fofr ako sa porúčala.


Zuzka výboný návod, musím použiť.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ja som na jednom portály čítal ako sa dajú pekne odbyť

Prepáčte, ale práve súložím.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mám zopár skúseností:

Raz sa tak nasáčkovali do bytu dvaja - celkom pekne a slušne vypadajúci párik, chceli hovoriť s manželom, nebol doma, odbehol do obchodu. A keďže vedeli o ňom dosť veľa podrobností, tak som im verila. Práve som prišla domov, bol čas polročných výkazov (pred r.1989) a po ničom inom som netúžila, len po vani plnej napenenej vody.
Manžel prišiel dosť rýchlo, ale títo nevedeli, kedy majú odísť.
Po pár vetách som vytušila, že sú svedkovia J.
Len som prevracala oči, manželovi naznačovala, nech ich vypoklonkuje.
No po chvíľke mi napadla taká zákerná otázka: čo vy takto po večeroch chodíte po domácnostiach, nemáte doma čo robiť?
Nie, my to máme v povahe, pomáhať ľuďom.
Ja: no to je skvelé, my budeme pozajtra maľovať, podme teda popresťahovať nábytok, je fajn, že ste tu, bude to hneď hotové.
Veľmi rýchlo sa stratili.

Druhá skúsenosť: kamarátovi predvádzal obchodník "super vysávač" - v super cene (vtedy 78000 Sk), samozrejme, že nás ponúkol ako nasledujúcu domácnosť.
Pánko nám povysával skoro celú izbu, gauč, synovu posteľ a keď prišlo ku kúpe, povedali sme mu, že my na taký drahý vysávač nemáme, ak ho dá za desatinu, tak si ťapneme. Odišiel s dlhým nosom .......

Do tretice všetko dobré:
spolužiačka z VŠ ma dlhé roky otravovala, ako finančná poradkyňa, ako mi len chce veľmi dobre poradiť ... atď, však to asi poznáte. Minimálne raz za týždeň som sa s ňou stretla pri obede, to nedala pokoj a na druhý deň volala a stále dokola. Neustále som sa vyhovárala na nedostatok času, na daňovú sezónu, na odchod na dovolenku .... no raz som si povedala, no čo vypočujem ju, a bude.
Tak aj bolo, prišla ku mne, spravila som jej kávičku a ona hneď spustila svoju naučenú pesničku, ja som ju zahatlovala: ak chceš odomňa vyťahovať peniaze, poviem ti na rovinu, nemám na to, práve som všetko investovala do super akcií, ktoré mi poradil brat v daňovom raji. A odvtedy mám od nej svätý pokoj, aj keď sa stretneme, tak len taký vlažný pozdrav (ahoj, ahoj, máš sa? pozdravuj rodinku).

Ak mi volajú na telefón, poviem stroho: práve ŠOFÉRUJEM, končím!
Nabudúce využijem formulku Dantessa.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Si sa nám rozrečnila Rozálka, ešte že teraz nešoféruješ a môžme pokecať
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aspoň som si mohla posťažovať na takýchto otravátorov ...
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Mňa takto otravovali,asi pol roka s firmy Slovak Capital, s ponukou investovania na burze. Zakaždým,opakujem zakaždým som im povedal,že nemám záujem,ani peniaze.Nepochopili! Otravovali ďalej a zakaždým iní maklér. Už som im skoro aj začal veriť,že tie peniaze mám.Pri poslednom telefonáte,som už nemohol a spustil som do telefónu taký krik a nadávky,že mi telefón pre zmenu položil on. A odvtedy mám pokoj.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Slovak Capital ti boli najotravnejsi .... myslite ze niekoho namotaju, ja takeho nepoznam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať