Zavrieť

Porady

Pomoc pri projektovej dokumentácii

Dobrý deň, chcel by som sa spýtat, dostal som ponuku na vypracovanie cenovej ponuky určitej práce v obore elektro, ide tam o riadiace systémi pomocou PLC atd. V prvom rade je požadovaná cenová ponuka na realizáciu a vypracovanie projektovej dokumentácie. Tu ale nastáva trošku problémik. Vypracovanie projektu po konzultácii s projektantom bude stát cca 900 EUR. Ja zaplatím projektanta, odovzdám cenovú ponuku s projektom firme ktorá ma oslovila a ak si vyberú inú firmu na realizáciu projektu tak ja prídem o 900 EUR. Výhodné pre firmu, nevýhodné pre mňa. Vie mi niekto poradit ako sa zachovať v takomto prípade ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    havos Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa spýtat, dostal som ponuku na vypracovanie cenovej ponuky určitej práce v obore elektro, ide tam o riadiace systémi pomocou PLC atd. V prvom rade je požadovaná cenová ponuka na realizáciu a vypracovanie projektovej dokumentácie. Tu ale nastáva trošku problémik. Vypracovanie projektu po konzultácii s projektantom bude stát cca 900 EUR. Ja zaplatím projektanta, odovzdám cenovú ponuku s projektom firme ktorá ma oslovila a ak si vyberú inú firmu na realizáciu projektu tak ja prídem o 900 EUR. Výhodné pre firmu, nevýhodné pre mňa. Vie mi niekto poradit ako sa zachovať v takomto prípade ?
    Máš len 2 možnosti:

    a) buď zaplatiť tých 900 € a veriť, že výberové konanie vyhráš, alebo
    b) sa výberového konania nezúčastniť.

    Bohužiaľ pri výberových konaniach sa neúspešným uchádzačom ich náklady spojené s účasťou na výb. konaní zvyčajne nerefundujú.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pekný vychcanci.Ešte jedna možnosť pýtať za svoju prácu 900€ dopredu.Zadara nehrabe ani sliepka.
    Osobne takýchto slušne pošlem kade tade.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Debilita prveho stupna. Odovzdava sa cenova ponuka, nie projekt aj ponuka. Ak ponuku prijmu,tak sa vypracuje projekt. Aj na architektonicke vyberove konania ide studia a nie komplet projekt. Nedaj sa oklamat, zhrabnu projekt a teba osklbu,radsej kasli na nich.

    Pomoc pri projektovej dokumentácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.