Zavrieť

Porady

internet

Zdravím,mám internet cez anténu na stolný počítač ale kúpil som notebok z wifi a chcel by som vediet či sa dá pripojit dezdrôtovo ked je vysielač vzdialený cca30m,signál na NB mám,alebo musím vytvorit domácu siet.diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Dobrý deň. Možno moja otázka s touto témou nesúvisí, ale nechcem zakladať novú tému. Keď som na internete a mám otvorenú nejakú stránku, tak sa mi tam začnú "pchať" rôzne nevyžiadané internetové stránky, ako napr. zvonenia na telefón, alebo IQ test a iné. Ako by som, prosím vás, toto odstránila? Ďakujem.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    rodina1 Pozri príspevok
    ...Keď som na internete a mám otvorenú nejakú stránku, tak sa mi tam začnú "pchať" rôzne nevyžiadané internetové stránky, ako napr. zvonenia na telefón, alebo IQ test a iné. Ako by som, prosím vás, toto odstránila? Ďakujem.
    Myslim ze max na mysli popup okna. Neviem aky pouzivas prehliadac, ale v Explorery - Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Zapnut blokovanie automatickych okien

    Ja mam stare dobre XP-cko, mala by si taketo nieco najst aj pod Vistou a takato moznost blokavania je urcite aj v inych prehliadacokch.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    dalid Pozri príspevok
    Myslim ze max na mysli popup okna. Neviem aky pouzivas prehliadac, ale v Explorery - Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Zapnut blokovanie automatickych okien

    Ja mam stare dobre XP-cko, mala by si taketo nieco najst aj pod Vistou a takato moznost blokavania je urcite aj v inych prehliadacokch.
    Ďakujem, v pondelok vyskúšam. Robí mi to na počítači v práci a tám má XP-cko. Ak by bol ešte problém, ozvem sa. Príjemný víkend.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    dalid Pozri príspevok
    Myslim ze max na mysli popup okna. Neviem aky pouzivas prehliadac, ale v Explorery - Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Zapnut blokovanie automatickych okien

    Ja mam stare dobre XP-cko, mala by si taketo nieco najst aj pod Vistou a takato moznost blokavania je urcite aj v inych prehliadacokch.
    Tak som spravila, ako si mi radil, ale tie okná sa mi tam objavujú stále. Vôbec neviem, čo s tým.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    na akej si stranke, ked ti zacnu vyskakovat okna?
    Este ma napadlo, skus nastavit aj filter:
    Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Nastavenie blokovania... - dole v tabulke - Uroven filtra. Ja mam nastavenu strednu uroven, nic mi nevyskakuje..

    Potom si ešte odkontroluj ci mas zafajknute aj:
    Nastroje - Moznosti siete Interner - Ochrana osobnych udajov - zafajknut - Zapnúť blokovanie automaticky otvaranych okien - pouzit - OK

    Ak ani toto nezaberie, tak uz fakt neviem...

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    dalid Pozri príspevok
    na akej si stranke, ked ti zacnu vyskakovat okna?
    Este ma napadlo, skus nastavit aj filter:
    Nastroje - Blokovanie automaticky otvaranych okien - Nastavenie blokovania... - dole v tabulke - Uroven filtra. Ja mam nastavenu strednu uroven, nic mi nevyskakuje..

    Potom si ešte odkontroluj ci mas zafajknute aj:
    Nastroje - Moznosti siete Interner - Ochrana osobnych udajov - zafajknut - Zapnúť blokovanie automaticky otvaranych okien - pouzit - OK

    Ak ani toto nezaberie, tak uz fakt neviem...
    Ďakujem ti za trpezlivosť. Všetko mám tak ako ty. Úroveň mám strednú, blokovanie automaticky otváraných okien - zapnuté.
    Vyskakuje mi to hlavne, keď som na nejakých stránkach s obrázkami. Ja tiež už neviem.

    Vedúci mi tvrdí, že mám zavírený počítač. Ale každé ráno si robím hĺbkovú kontrolu (NOD32) a vírus nemám.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    mecky Pozri príspevok
    nainstalujte spybot. spravte jeho update a preskenujte pc, potom je dobre spravit imunizaciu
    http://fileforum.betanews.com/downlo...y/1043809773/1
    Ďakujem, vyskúšam.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    mecky Pozri príspevok
    nainstalujte spybot. spravte jeho update a preskenujte pc, potom je dobre spravit imunizaciu
    http://fileforum.betanews.com/downlo...y/1043809773/1
    Tak, urobila som podľa tvojho návodu. A zatiaľ to vyzerá celkom fajn. Ešte sa mi žiadna "taká" nežiadúca stránka neobjavila. Takže ti ďakujem.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    je vhodne spravit aktualizaciu kontrolu a imunizaciu aj prevencne, ja to tak 3-4x do mesiaca dam spravit, takyto malware sa nemusi prejavit len takto viditelne, spolu s NODdom je to dobra kombinacia

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    mecky Pozri príspevok
    je vhodne spravit aktualizaciu kontrolu a imunizaciu aj prevencne, ja to tak 3-4x do mesiaca dam spravit, takyto malware sa nemusi prejavit len takto viditelne, spolu s NODdom je to dobra kombinacia
    Ešte raz ti ďakujem. Mala som v úmysle tento program spúšťať každý druhý týždeň, ale budem ho teda spúšťať každý týždeň. NOD púšťam každé ráno, než začnem pracovať na počítači.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    tak ako nic sa nestane ani ked robis kontrolu kazdy den, prijde my to ale trosku prehnane

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Prečo robím kontrolu každý deň? Pretože sa jednom počítači striedame viacerí, ešte k tomu mám na počítači účto aj mzdy. Okrem mňa tu je niekedy "pricapený" buď vedúci alebo jeho šesť ročný syn. A ten hrá rôzne hry. Tak preto kontrola každý deň.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    rodina1 Pozri príspevok
    Ešte raz ti ďakujem. Mala som v úmysle tento program spúšťať každý druhý týždeň, ale budem ho teda spúšťať každý týždeň. NOD púšťam každé ráno, než začnem pracovať na počítači.
    NOD sa pusta pri starte PC sam, da sa vypnut len ako sluzba inak stale bezi.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Fero11 Pozri príspevok
    NOD sa pusta pri starte PC sam, da sa vypnut len ako sluzba inak stale bezi.
    Áno, púšťa sa sám. Myslela som tým, že hĺbkovú kontrolu počítača robím každé ráno (všetky disky, pamäť).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.