Zavrieť

Porady

Minimálna mzda

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu. Vo firme máme jedného zamestnanca, ktorý má podpísaný dodatok od 01.11.2008 na sumu 15.000,-Sk/mesačná mzda/ majiteľ firmy mu chce dať na papier minimálnu mzdu vo výške 303 Eur. Problém je v tom, že ten zamestnanec s tým nesúhlasí. Majiteľ tvrdí, že peniaze dostane ako predtým iba na papieri bude mať mzdu 303 Eur kôli odvodom, ale ten zamestnance to tak nechce. Má zamestnávateľ nejakú páku na zamestnanca, aby mu mohol dať tú minimálnu mzdu na papier aj keď zamestnanec s tým nesúhlasí? / Môj názor je taký, že nemôže vždy je to o dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom./ Prosím o radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Minimálna mzda od 1.1.2010 je vo výške 307,70 € a nie 303 €.

    Nemyslím, že by mal zamestnávateľ nejakú páku na zamestnanca.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Kejt Pozri príspevok
    Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu. Vo firme máme jedného zamestnanca, ktorý má podpísaný dodatok od 01.11.2008 na sumu 15.000,-Sk/mesačná mzda/ majiteľ firmy mu chce dať na papier minimálnu mzdu vo výške 303 Eur. Problém je v tom, že ten zamestnanec s tým nesúhlasí. Majiteľ tvrdí, že peniaze dostane ako predtým iba na papieri bude mať mzdu 303 Eur kôli odvodom, ale ten zamestnance to tak nechce. Má zamestnávateľ nejakú páku na zamestnanca, aby mu mohol dať tú minimálnu mzdu na papier aj keď zamestnanec s tým nesúhlasí? / Môj názor je taký, že nemôže vždy je to o dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom./ Prosím o radu ďakujem.
    odpovedala si si sama,zmeny PZ môžu byt len podľa § 54 ZP dohoda o zmene prac.podmienok

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Xanti Pozri príspevok
    Minimálna mzda od 1.1.2010 je vo výške 307,70 € a nie 303 €.

    Nemyslím, že by mal zamestnávateľ nejakú páku na zamestnanca.
    Plus neopomenut koeficienty minimalnej mzdy podla stupna narocnosti prace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.