Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane+ žiadosť

Dobrý den , poprosím opať o radu......vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závistlej činnosti treba podpísať do konca 1/2010- môžu byť staré tlačivá- alebo musím dať popodpisiovať nové tlačivá ? a do 15.2. zamestnanec musí predložiž žiadosť o ročné zúčtovanie, alebo mu to zamestnávateľ má urobiť automaticky? asi nie.


vopred dakujem jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    9janka9 Pozri príspevok
    Dobrý den , poprosím opať o radu......vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závistlej činnosti treba podpísať do konca 1/2010- môžu byť staré tlačivá- alebo musím dať popodpisiovať nové tlačivá ? a do 15.2. zamestnanec musí predložiž žiadosť o ročné zúčtovanie, alebo mu to zamestnávateľ má urobiť automaticky? asi nie.


    vopred dakujem jana
    V nasledujúcom linku nájdeš nové tlačivá:

    http://www.porada.sk/t128378-rocne-z...otvrdenia.html

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    ak má staré pokračuje v starých a RZ dane mu zamestnávatel môže spravit až po predložení žiadosti.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    9janka9 Pozri príspevok
    Dobrý den , poprosím opať o radu......vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závistlej činnosti treba podpísať do konca 1/2010- môžu byť staré tlačivá- alebo musím dať popodpisiovať nové tlačivá ? ak tam majú ešte voľné kolónky, môžu byť aj doterajšie vyhlásenia a do 15.2. zamestnanec musí predložiž žiadosť o ročné zúčtovanie, alebo mu to zamestnávateľ má urobiť automaticky? asi nie.


    vopred dakujem jana
    Hneď pod nadpisom Žiadosti je uvedené, že bez vyplnenej a podpísanej žiadosti nie je možné RZD vykonať

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ak je nové vyhlásenie, tak na str. II. píšeš aktuálny dátum alebo ho píšem až na str. III.?

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Ahoj ja potrebujem poradit, zamestnanec mal pocas roka 2 zamestnavatel....od 1.1. do 31.3.2009, potom bol samoplatitel a nakoniec skoncil u nas od 1.10.2009 do konca roka...Ako postupovat v takomto pripade?? Priniesol mi doklad za prve 3 mesiace,ako zdokladuje samoplatenie?Dakujem

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Prosím Vás veľmi o ozrejmenie, lebo tomu asi slabo chápem. K nám zamestnanci nastúpili všetci 6/2009 dávala som im podpísať len vyhlásenia k RZD tú poslednú stranu, mám im dať povyplňať aj tie žiadosti? myslela som že stačí vyhlásenie ja som žiadosť nikdy nevyplňovala

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rommy Pozri príspevok
    Prosím Vás veľmi o ozrejmenie, lebo tomu asi slabo chápem. K nám zamestnanci nastúpili všetci 6/2009 dávala som im podpísať len vyhlásenia k RZD tú poslednú stranu, mám im dať povyplňať aj tie žiadosti? myslela som že stačí vyhlásenie ja som žiadosť nikdy nevyplňovala
    Vyhlásenia nie sú k RZD ale na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky. Na RZD je potrebná samostatná žiadosť, ktorú misa zamestnanci podpísať do 15.02.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    No moje nervy takže ich volať zase odznova a čo by sa stalo kebyže to nemám od nich podpísané? Bol by veľký problém?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    rommy Pozri príspevok
    No moje nervy takže ich volať zase odznova a čo by sa stalo kebyže to nemám od nich podpísané? Bol by veľký problém?

    Bude problém, ak Ti príde kontrola z DÚ na mzdy (odvody).

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Žiadosť o RZD Ti musia zamestnanci podpisovať každý rok, inak im nesmieš vykonať RZD a musia si potom podať sami DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.