Zavrieť

Porady

daň zo zrušenia poistky

Dobrý deň,
čo sa deje v prípade, že človek si pri predčasnom zrušení živ.poistky nedoplatí rozdiel dane. Ako sa to kontroluje?
Naposledy upravil alencek : 15.01.10 at 19:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    alencek Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    čo sa deje v prípade, že človek si pri predčasnom zrušení živ.poistky nedoplatí rozdiel dane. Ako sa to kontroluje?
    Daňový úrad to môže ľahko zistiť, keď si porovná tvoje predchádzajúce daňové priznania. Neviem, aký majú interný kontrolný systém, či to majú nejak zautomatizované, či len náhodne kontrolujú niektorých daňovníkov, ale ak ti na to prídu, tak ti naparia pokutu a budeš musieť doplatiť tú daň.

    _euro_ je offline (nepripojený) _euro_

    _euro_
    Mna by zaujimalo, ako to technicky riesit. Ak som zivotnu poistku zrusil v januari 2010, mozem dan doplatit uz v tomto DP (teda za rok 2009) alebo az v buducom? Kde vo formulari DP to mam uviest?
    Vdaka za odpoved.

    _euro_ je offline (nepripojený) _euro_

    _euro_
    _euro_ Pozri príspevok
    Mna by zaujimalo, ako to technicky riesit. Ak som zivotnu poistku zrusil v januari 2010, mozem dan doplatit uz v tomto DP (teda za rok 2009) alebo az v buducom? Kde vo formulari DP to mam uviest?
    Vdaka za odpoved.
    Tak som este trosku pogooglil a nasiel som tento thread:
    porada.sk/t70030-danove-priznanie-zrusenie-zivotnej-poistky.html
    Pre ludi, ktori maju podobnu otazku ako ja, odporucam hlavne prispevky c. 5 a c. 8.

    daň zo zrušenia poistky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.