Zavrieť

Porady

odpočet odvodov do ZP

Dobrý deň,
môže mi, prosím, niekto poradiť, či pri ročnom zúčtovaní dane sa môže od príjmu odrátať odvody do ZP, ak som tieto použila z príspevku na podporu podnikania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alencek Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môže mi, prosím, niekto poradiť, či pri ročnom zúčtovaní dane sa môže od príjmu odrátať odvody do ZP, ak som tieto použila z príspevku na podporu podnikania?
    Nemýliš si to s daňovým priznaním ? RZD robí zamestnávatel pri príjmoch zo závislej činnosti

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    no.....ročné zúčtovanie dane nepodávaš (to robí zamestnávateľ), podávaš DP. Vo všeobecnosti sú výdavky na platené ZP VOZD a zároveň príspevok v prislúchajúcej výške POZD.....

    alencek je offline (nepripojený) alencek

    alencek
    ekopo Pozri príspevok
    no.....ročné zúčtovanie dane nepodávaš (to robí zamestnávateľ), podávaš DP. Vo všeobecnosti sú výdavky na platené ZP VOZD a zároveň príspevok v prislúchajúcej výške POZD.....
    Jasné, podávam daňové priznanie. A ako to je teda? Môžem, či nemôžem odpočítať pri daň. priznaní odvody do ZP ak si ich platím z príspevku na podnikanie. Myslím, že asi nie.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    alencek Pozri príspevok
    Jasné, podávam daňové priznanie. A ako to je teda? Môžem, či nemôžem odpočítať pri daň. priznaní odvody do ZP ak si ich platím z príspevku na podnikanie. Myslím, že asi nie.
    Ak si mala určený príspevok na odvody, tak si ho mohla použiť v súvislosti so schváleným príspevkom, tento si zaúčtuješ do zdaniteľných príjmov a výdavky na ZP do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane.

    odpočet odvodov do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.