Zavrieť

Porady

sadrokarton a konstrukcia

Zdravim Vas potrebujem poradit ,nazor ci je v podkrovnych izbach spravne postupovat s CD profilom cez priecky dat parozabranu a az tak domurovat pod sadrokarton,podla mna je vyhoda pri (mensom odpade) a prilepovani Parozabrany na kazdu priecku.Dajte vase skusenosti a nazor.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Ja som pod krokvy urobil podkonstrukciu z dosiek ( aby som dosiahol celkovu izolaciu aspon 25 cm) na to som pripevnil reflexnu parozabranu.
    Potom som vymuroval priecky az po nu a nasledne robim konstrukciu pre sadrokarton v kazdej izbe zvlast ( medzeru medzi SDK a parozabranou okrem reflexie vyuzijem aj na elektro instalaciu.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Je vyskúšané: ak všetky vnútorné múry a priečky domurujete k SDK a min. 1 cm dopeníte, praskliny napojenia ak vôbec budú, ukážu sa iba na štítových múroch, za predpokladu, že SDK skončí do stratena pri pomúrnici a k hotovému podhľadu domurujete alebo dorobíte zvislé SDK prekrytie pomúrnice.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    lapejko Pozri príspevok
    Je vyskúšané: ak všetky vnútorné múry a priečky domurujete k SDK a min. 1 cm dopeníte, praskliny napojenia ak vôbec budú, ukážu sa iba na štítových múroch, za predpokladu, že SDK skončí do stratena pri pomúrnici a k hotovému podhľadu domurujete alebo dorobíte zvislé SDK prekrytie pomúrnice.
    Ja budem prípadný výskyt prasklín riešiť polystyrenovými lištami v rohoch. Aj sa mi to páči aj to spĺňa účel že zakryje prípadné praskliny.

    nivl1 je offline (nepripojený) nivl1

    nivl1
    jojkoz Pozri príspevok
    Ja som pod krokvy urobil podkonstrukciu z dosiek ( aby som dosiahol celkovu izolaciu aspon 25 cm) na to som pripevnil reflexnu parozabranu.
    Potom som vymuroval priecky az po nu a nasledne robim konstrukciu pre sadrokarton v kazdej izbe zvlast ( medzeru medzi SDK a parozabranou okrem reflexie vyuzijem aj na elektro instalaciu.
    Aj ja som to tak chcel riesit ,ale rozhodol som sa bez pomocnych lat s parozabranov na CD profily.

    sadrokarton a konstrukcia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.