Zavrieť

Porady

OSB + kléber

Prerabam stary dom.Strechu a terasu som podbyl OSB doskami.Teraz by som chcel na OSB dosky natiahnut sietku a kléber.Tu som sa stretol s dvomi názormi 1. na dosky prisrobovat polystyren a na ten natiahnut sietku a kléber 2. rovno na OSB dosky naitahnut sietku a kléber.2. sposob je lacnejsi ale bojim sa aby sa kleber casom neodul a nezacal sa odliepat od dosiek.Mate niekto skusenosti resp. viete mi poradit?
Usporiadat
oleo oleo

oleo je offline (nepripojený) oleo

na OSBsa dá natiahnúť sieťka a kléber ale predtým sa musí OSB natrieť Duvilaxom inak to za 2mesiace odpadne
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na osb doskách vám kleber nebude držať( alebo len pár rokov).Neodporúčam.Treba tam dať polystyrén a poriadne ukotviť.
0 0
luckysstav luckysstav

luckysstav je offline (nepripojený) luckysstav

A čo dať na OSB rovno sádrokartón, vytmeliť, prebrúsiť a je to. Rozdiel v cene zanedbateľný, ale časovo a pracnosťou neporovnateľný so sieťkovaním a pucovkou.
0 1
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Robi sa to aj tak, ze sa sietka prichyti nastrelovacimi spinkami.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sadrokartón je nepoužiteľný v exteriéri a v priestoroch kde sa nekúri.Sieťka ak ju aj prichytíte spinkami praskne v spoji dosiek.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Určite nie len na tie OSB dosky. Urobila si to tak naša suseda a po 2 rokoch sa jej to oddeľuje.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

treba si uvedomiť,že OSB dosky sú impregnované,v žiadnom prípade sieťka a kleber tam držať nebude.
1.verzia:tanierovými hmoždinami dať ich hustejšie prichytiť EPS a potom kleber,sieťka.
2.verzia:OSB dosky napenetrovať vhodným penetrákom,potom sa može EPS lepiť,čo je aj finančne náročnejšie,pretože cca 5 L kýblik toho penetráku stojí od 30 EUR vyššie.
0 0
entonyl entonyl

entonyl je offline (nepripojený) entonyl

Môže sa ukotviť aj cetris alebo heraklit ale PSE je asi najlacnejši.
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

niekde na podobnej diskusii som cital ze OSB natriet PRINCECOLOR a potom na to kleber so sietkou. ten princecolor je nejaky penetrak s pieskom. pouziva sa to pod omietky aby lepsie drzali. neviete niekto o tom?
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

máš to zbytočnú investíciu v tomto prípade,daj radšej na hustejšie tanierové hmoždiny na EPS
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
peterodro Pozri príspevok
niekde na podobnej diskusii som cital ze OSB natriet PRINCECOLOR a potom na to kleber so sietkou. ten princecolor je nejaky penetrak s pieskom. pouziva sa to pod omietky aby lepsie drzali. neviete niekto o tom?
Problémom osb dosiek je to že nasávajú vodu a ako každé drevo menia svoj objem.A na to žiadny penetrák nepomôže.
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

a mam este dotaz ohladne upevnovania OSB.
co je lepsie - OSB pribit klincami alebo priskrutkovat o nosnu konstrukciu?
vruty asi lepsie drzia ale klince su ryclejsie...
je nejaky dovod preco to nepriklincovat?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Priskrutkovať.Klinca sa lúbia pri tlaku povyťahovať.
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

220870 Pozri príspevok
Problémom osb dosiek je to že nasávajú vodu a ako každé drevo menia svoj objem.A na to žiadny penetrák nepomôže.
a ked tam dam EPS ten sa s nebude tiez hybat s EPS?
eps staci ukotvit srobmi alebo aj prilepit?
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

220870 Pozri príspevok
Priskrutkovať.Klinca sa lúbia pri tlaku povyťahovať.
ale aj krovy ako take sa spajaju klincami.
tam nie je problem s ich vytahovanim sa?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
peterodro Pozri príspevok
ale aj krovy ako take sa spajaju klincami.
tam nie je problem s ich vyťahovanim sa?
Doska je niečo iné ako krov.Najlepší krov je začapovaný krov!Klincovanie krovov je uľahčovanie práce.Tým nechcem tvrdiť ,že je to nesprávne ,ale horší-jednoduchší spôsob.Podobne to platí aj u tých osb.Dá sa to priklincovať ale lepšie je to priskrutkovať.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
peterodro Pozri príspevok
a ked tam dam EPS ten sa s nebude tiez hybat s EPS?
eps staci ukotvit srobmi alebo aj prilepit?
Je dobré ak je tam aj lepidlo.
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

v konecnom dosledku ten klinec len prejde OSB doskou skrz do konstrukcie z dreva - krovovej konstrukcie. ta osb doska potom vlastne len "visi" na tom klinci resp na jeho hlavicke v pripade ze je ta doska zospodu.
zacal som to skrutkovat ale v tejto kose sa mi baterka v aku skrutkovaci vybije asi po 4-5 skrutkach :-(. a robime to svojpomocne dvaja - jeden drzi dosku na hlave a druhy ju tam rychlo upevnuje, takze klince su najrychlejsie. ked bude teplo tak to este pre istotu aj priskrutkujem....
ale vdaka
0 0
peterodro peterodro

peterodro je offline (nepripojený) peterodro

220870 Pozri príspevok
Je dobré ak je tam aj lepidlo.
duvilax?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať