Zavrieť

Porady

rozdiel v KT

Dobrý deň,
prosím vás, poraďte mi, ako to urobiť, aby výsledkom KT nebol súčet, ale rozdiel.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím vás, poraďte mi, ako to urobiť, aby výsledkom KT nebol súčet, ale rozdiel.
    ďakujem
    KT je ako kontingenčná tabuľka?
    A rozdiel medzi čím?
    Pridaj príklad.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj, díky za ochotu.
    Pripájam súbor.
    Je to takto:
    Mám zákazku, urobíme rozpočet minimálne na tri etapy. Každá etapa má rozpis materiálu. Každý materiál sa môže vyskytnúť v každej etape a vždy je to iný počet položiek. Druhú zostavu mám účtovnú a potrebujem odkontrolovať spotrebu materiálu na každú etapu a aj na každú položku, pretože sa to do detailu nedá naplánovať. Tak musím vypichnúť materiál, ktorý nie je 1:1. V účto zostave môže byť aj mínusový materiál, vrátia do skladu a neviem, čo s tým robia, ale mám v zostave mínusy. Ja to robím v xls2007 a viem si raz dva urobiť rozdiel mimo KT, ale beriem plat za iné veci a toto ma vyrušuje. Chcela som to urobiť kolegyni, lenže nemôže pochopiť ani KT a už vôbec výpočet mimo toho. Tak som jej to chcela hodiť do makra, len ma drží ten rozdiel.
    Skús mi to prosím ťa pozrieť.
    Ďakujem

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Ak som dobre pochopil zadanie, treba nie klasickú KT so sumárom Plán vs Účto, ale ODCHYLKU SUMÁRU Plán vs Účto.
    (zdroj bol XLS, tak predpokladám XL 03, SK verzia)

    Riešenie je nasledovné:
    A) klasická KTG tabuľka (rozloženie - viď obrázok "Pivot_rozdiel.GIF")

    B) zmeniť sumáre na rozdiely:
    1. Klik pravým tl. myši na jednu z buniek v oblasti dát a vybrať voľbu Nastavenia poľa
    2. V dialógovom okne zadať názov oblasti, napr "Rozdiely"
    3. Klik na tlačidlo Možnosti, na rozšírenie dialógu
    4. Z rozbaľovacieho zoznamu "Zobraziť údaje ako" , vybrať "Rozdiel medzi"
    5. Zo zoznamu Základné pole, vybrať Stat
    6. Zo zoznamu Základná položka, vybrať "Plán"
    7. Klik na tlačidlo OK
    (viď obrázok "Pivot_rozdiel2.GIF")

    Tip: Etapu si možno zobraziť v záhlaví, alebo nechať porovnanie za všetky etapy.

    Palo
    Pivot_rozdiel.GIF  
    Pivot_rozdiel2.GIF  
    1/1

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    PaloPa, pochopil si to správne. Už mám všetko prerobené.
    Ďakujem ti veľmi pekne

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Dobrý večer,
    už zas mám problém. K hore popísanému problému: sťahujem zostavu z účtovného programu a tam mám tisícky oddelené bodkou. Zadám nájdi a zameň, ale keď to zahrniem do makra a potom spustím makro, tak mi vymaže bunky, kde bola bodka. Prosím, ako to zadať, aby mi to nemazalo celý obsah bunky ale iba tú bodku.
    Ďakujem

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    A nejde to bez makra? Keď som také niečo robil v práci tak mi to fachčilo. Označil som bunky kde som to chcel zmeniť, stlačil som ctrl+h a vložil som do riadku nahradiť bodku a nahradiť čím som dal medzeru.
    nahradenie.jpg  

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    už zas mám problém. K hore popísanému problému: sťahujem zostavu z účtovného programu a tam mám tisícky oddelené bodkou. Zadám nájdi a zameň, ale keď to zahrniem do makra a potom spustím makro, tak mi vymaže bunky, kde bola bodka. Prosím, ako to zadať, aby mi to nemazalo celý obsah bunky ale iba tú bodku.
    Ďakujem
    Skús toto makro.
    Predtým si vyznač oblasť, kde to chceš nahradiť, alebo to daj do makra, ak to bude pevne dané.

    Sub Makro1()
    Selection.Replace What:=".", Replacement:=",", LookAt:=xlPart, _
    SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
    ReplaceFormat:=False
    End Sub

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom

    [COLOR=blue
    Sub Makro1()
    Selection.Replace What:=".", Replacement:=",", LookAt:=xlPart, _
    SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
    ReplaceFormat:=False
    End Sub[/COLOR]
    A nenahradí mu tú bodku čiarkou? On to chce na oddelenie tisícov. Replacement:="," asi zmazať tú čiarku a nechať prázdne "", alebo medzeru " " ?
    Naposledy upravil jojom : 27.01.10 at 08:31

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    už zas mám problém. K hore popísanému problému: sťahujem zostavu z účtovného programu a tam mám tisícky oddelené bodkou. Zadám nájdi a zameň, ale keď to zahrniem do makra a potom spustím makro, tak mi vymaže bunky, kde bola bodka. Prosím, ako to zadať, aby mi to nemazalo celý obsah bunky ale iba tú bodku.
    Ďakujem
    Najskôr, možno pomôže jedna info, z riešenia pre jedného človeka s podobným problémom
    (priebežný import dát do XLS z účt.systémov, kde des.bodky bolo treba nahradiť des.čiarkou)

    Dá sa to nadefinovať hneď pri importe údajov: nastaviť Decimal Separator na bodku.
    Kompletný postup (i s postupom ako si zaznamenať makro) viď tu:
    http://pc-prog.eu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=127

    Osobne používam podobné makro (i s konverziou na € formát čísla), kde najskôr nahradím medzery, potom čiarky až nakoniec bodky.
    !!! Ešte jedna informácia. Niektoré systémy (napr. Navision) generujú čísla, kde znak medzi stovkami a tisíckami vyzerá ako medzera,
    ale je to iný znak (cez klávesnicu ALT+0160)


    Sub EuroFormat()
    ' Euro Format - 15.1.2009 by pc-prog.sk

    Dim x As String, xTxt As String, xRng As Range, c As Range

    Set xRng = Selection
    '
    For Each c In xRng
    If c.HasFormula = False Then
    x = Trim(CStr(c.Value))
    If InStr(1, x, Chr(160)) > 0 Then x = Replace(x, Chr(160), "", 1, -1, 1) 'ina medzera (ALT+0160)
    If InStr(1, x, " ") > 0 Then x = Replace(x, " ", "", 1, -1, 1)
    'If InStr(1, x, ",") > 0 Then x = Replace(x, ",", "", 1, -1, 1) 'ak je oddelovač tisícov čiarka

    If InStr(1, x, ".") > 0 Then x = Replace(x, ".", ",", 1, -1, 1)

    If InStr(1, x, "€") > 0 Then x = Replace(x, "€", "", 1, -1, 1)

    If IsNumeric(x) Then
    c.Value = CDbl(x)
    End If
    End If
    Next c

    xRng.NumberFormat = "#,##0.00 [$€-1];[Red]-#,##0.00 [$€-1]"
    Set xRng = Nothing

    End Sub

    Makro sa spustí nad množinou označených buniek
    Palo

    Naposledy upravil PaloPa : 27.01.10 at 17:06

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    marjankaj Pozri príspevok
    Skús toto makro.
    Predtým si vyznač oblasť, kde to chceš nahradiť, alebo to daj do makra, ak to bude pevne dané.

    Sub Makro1()
    Selection.Replace What:=".", Replacement:="", LookAt:=xlPart, _
    SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
    ReplaceFormat:=False
    End Sub
    Opravujem. Ak tú bodku treba iba vyhodiť, tak nechať prázdne.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Dobrý večer,
    páni ďakujem vám za ochotu. Nešlo to nijak, lebo tá zostava bola hotová divočina, čo sa týka formátov. Ak robím ručne normálne CTRL F a CTRL H, vymení bodky bez problémov a textového formátu je odrazu číselný. Ak to spustilo makro, jednak vymazalo bunky s bodkou a pri ostatných vymazalo desatinnú čiarku. Urobila som tak, že som dala výber len prejít na konstantu text a vtedy som zadala nájdi a nahraď, to bolo ok, ale nemenilo formát na číslo. Tak som mu zadala zmenu formátu cez vzorec a fachčí to.
    Ešte raz vďaka.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    páni ďakujem vám za ochotu. Nešlo to nijak, lebo tá zostava bola hotová divočina, čo sa týka formátov. Ak robím ručne normálne CTRL F a CTRL H, vymení bodky bez problémov a textového formátu je odrazu číselný. Ak to spustilo makro, jednak vymazalo bunky s bodkou a pri ostatných vymazalo desatinnú čiarku. Urobila som tak, že som dala výber len prejít na konstantu text a vtedy som zadala nájdi a nahraď, to bolo ok, ale nemenilo formát na číslo. Tak som mu zadala zmenu formátu cez vzorec a fachčí to.
    Ešte raz vďaka.
    Ale to musíš povedať, že treba zmeniť aj formát. A najlepšie je priložiť ukážku. Tam to bude najlepšie vidieť.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Dobrý večer,
    už znovu otravujem.
    Prosím vás ako v kont tabuľke cez podmienený formát nastavím výber. Napr. v priloženej tabuľke chcem, aby sa zobrazili červeno bunky v stl C, ak platí C6>B6.

    Ďakujem

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Ked som to skúsil v exceli 2007 nebol problem, ked som to skusil v 2003, nešlo mi to, ale bez KT vedľa ked som to skúsil tak bez problémov. Čo keby si skúsila najprv zrušíť KT, urobiť podmienku ( je väčšie ako) a potom s toho urobiť s5 KT.
    2007 - Podmienené formátovanie, pravidlá zvýrazňovania buniek, väčšie ako a klik na bunku B6. hotovo, a ostatné tak isto.
    Naposledy upravil jojom : 04.02.10 at 18:26

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Vieš, mne práve ide o to, zachovať tú KT, ja mám v skutočnosti okolo 500 riadkov v KT a hľadať v nich je nezaujímavé. Mám aj rozdielovú KT, to ste ma naučili, ale potrebujem aj takúto. Predstavu mám takú, že vidím, kde mám väčšie ako v stĺpci B a budem to chcieť určite rozkliknúť na detaily. Ak zruším KT, bolo by to komplikovanejšie. Ale skúsiť to môžem.
    A ešte je horšie, ja robím v 2007 a toto chystám pre užívateľa v 2003. Ešte aj to ma motá.
    Ďakujem a prajem pekný večer.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    No a takto nejako by teda nepomohlo? Vedľa KT vložiť vzorec. a na ten sa odvolať v C stĺpci? Je to nič moc ale účel to splní. Stĺpec F potom skryť.

    Edit: Teraz to skúšam a funguje to normálne aj v 2003-kách.Prikladám aj obrázok. Len po zadaní podmienky do prvej bunky, musíš nie kopírovať, ale kliknúť hore v ponuke na štetec a potiahnuť na všetky ostatné bunky. Hotovo.
    Bože musím dopiť kávu ešte mi to stále nemyslí.
    Naposledy upravil jojom : 05.02.10 at 10:35
    KT.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.