Zavrieť

Porady

Kľučky Denver – R vs. Stella R50

Prajem všetkým pekný deň.
Mám dilemu, ohľadom výberu kľučiek pre interiérové dvere. Firma od ktorej beriem dvere, za kľučky pýta po zľave ca 42eur/kus, bol som v Merkury market, tá istá kľučka (či kópia?) tam stojí 14eur! Vo firme, kde beriem dvere mi bolo povedané, že v MM sú kľučky vyrábane v Číne, čo mi aj v MM predávajúci potvrdili, tie ktoré mi ponúka firma sú vraj vyrobené v Portugalsku.
Názov kľučiek vo firme je Denver – R, názov kľučky v MM je Stella R50. Nik-Sat/Ch.
Do bytu potrebujem 4kľučky, takže celkový rozdiel v cene je 112eur, čo je celkom slušná kopa peňazí, na to že je to len na 4 kľučkách.
Aký je Váš názor na kľučky v MM, máte skúsenosti, príp. čo mi odporúčate?
Usporiadat
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

Skus pozriet klucky od fy Tupai...vyber siroky a velmi dobra kvalita.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Ďakujem za odpoveď, bohužiaľ nepomohla, prosím o praktické skúsenosti s vyššie uvádzanými kľučkami.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kľučky stoja biele jednoduché cca 5€.Na bezpečnostné dvere cca 7-8€.K cene si musíte prirátať fabku tá môže stáť od 10 do 30 €. Ak sa jedná o chrómované , niklované kľučky ... atd tak cena môže rásť aj o 100%.Kovania kľučiek alebo kľučky na plastové dvere alebo akékoľvek dvere dostanete kúpiť v predajniach železiarstvo ,klúčových službách a pod.Stačí sa ísť pozrieť a vybrať si.
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Ja riešim úplne rovnakú dilemu.

Odpovede od Hop377 a 220870 som nepochopil, ako keby vôbec nečítali pôvodnú otázku a napísali odpovede úplne odveci...

Mňa by teda tiež zaujímalo, aký je rozdiel medzi "Denver - R" a "Stella R50" (okrem teda rozdielu v cene)?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Chupacabras Pozri príspevok
Ja riešim úplne rovnakú dilemu.

Odpovede od Hop377 a 220870 som nepochopil, ako keby vôbec nečítali pôvodnú otázku a napísali odpovede úplne odveci...

Mňa by teda tiež zaujímalo, aký je rozdiel medzi "Denver - R" a "Stella R50" (okrem teda rozdielu v cene)?
Zadajte www stránku kde sú tieto kľučky zobrazené v katalógu .Každý trochu schopný výrobca má svoj katalóg na nete ,nebudem písať od veci.
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Ja som nikde na webe "Stella r50" nenašiel. Inak by som asi tak blbo nepýtal...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.us.hoppe.com/index.aspx?id=32
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Milý 220870, a čo si tým chcel povedať? Ako to súvisí s pôvodnou otázkou??? Ak nemáš čo povedať k téme, tak radšej nič nepíš...
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

Nenapisal si nahodou: "príp. čo mi odporúčate?" Tak som napisal co Ti odporucam podla mojich skusenosti. Howgh
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

"príp. čo mi odporúčate?"
Ja som to zas pochopil tak, že ktorú z tých dvoch kľučiek....
0 0
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
Nevidím problém v tom, dať kľučky aké sa Ti páčia (estetika, cena,...). Určite svoj čas poslúžia. Po rokoch nie je problém vymeniť. Veci, čo nie sú na pevno zabudované riešim rovnako. Proste kúpime čo sa nám páči. Neskôr sa dá vymeniť. Určite budú mnohí oponovať, ale nie každý má na drahé dizajnérske kúsky. Imitácie sú často veľmi slušné a často aj kvalitatívne sa približujú. Nevidím dôvod platiť za značky.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Chupacabras Pozri príspevok
Ja riešim úplne rovnakú dilemu.

Odpovede od Hop377 a 220870 som nepochopil, ako keby vôbec nečítali pôvodnú otázku a napísali odpovede úplne odveci...

Mňa by teda tiež zaujímalo, aký je rozdiel medzi "Denver - R" a "Stella R50" (okrem teda rozdielu v cene)?
chcem sa zapojiť do tejto debaty nakoľko kľućku Denver R máme tiež v ponuke. Rozdiel v cene bude určite v jej vnútri nakoľko komponenty Denver R su kovové a predajca dáva záruku 5rokov. Hlavná dodavateľská firma ktorá ponuka kľučky ako sú DENVER R v tomto roku prešla aj na lacnejšie varianty z tých drahśích kľučiek / DENVER R nemá túto variantu/ tým že vymenili vnútro za plastové a záruka sa stiahla na 3 roky.


Spomínaná kľučka je aj môj favorit - jej dizajn a aj funkčnosť.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ninna Pozri príspevok
chcem sa zapojiť do tejto debaty nakoľko kľućku Denver R máme tiež v ponuke. Rozdiel v cene bude určite v jej vnútri nakoľko komponenty Denver R su kovové a predajca dáva záruku 5rokov. Hlavná dodavateľská firma ktorá ponuka kľučky ako sú DENVER R v tomto roku prešla aj na lacnejšie varianty z tých drahśích kľučiek / DENVER R nemá túto variantu/ tým že vymenili vnútro za plastové a záruka sa stiahla na 3 roky.


Spomínaná kľučka je aj môj favorit - jej dizajn a aj funkčnosť.
Čo je to za fa čo vyrába ten denver?Katalógy mi chodia každý polrok x druhov a firiem nechce sa mi v tom vyhľadávať.
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Kto ich vyrába neviem, ale sú v katalógu MP-kovania. Majú ho aj na webe.
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

Denver vyraba Tupai a material je chrom/nikel, preto je cena taka aka je.
0 0
Chupacabras Chupacabras

Chupacabras je offline (nepripojený) Chupacabras

Hop377, aj tá "Stella R50" uvádza Nikel-Chróm a stojí tretinu...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Chupacabras Pozri príspevok
Hop377, aj tá "Stella R50" uvádza Nikel-Chróm a stojí tretinu...
Nikel chróm je povrchová úprava. Rozdiel je vo vnútri -za štítom čo spôsobuje aj rozdiel v cene.
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

Chupacabras Pozri príspevok
Hop377, aj tá "Stella R50" uvádza Nikel-Chróm a stojí tretinu...
Treba si pozriet mechanizmus pod rozetou.
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Ďakujem všetkým za postrehy, pripomienky.
Pýtal som sa kolegu v práci, ktorý má skúsenosti s kľučkami z MM, hovoril, že nemám dôvod im neveriť, aj napriek tomu, že stoja len tretinu, a aby som si vôbec nerobil starosti. Má od nich sám namontované iné doma. Je to človek, ktorý má veľmi bohaté skúsenosti v podobnej oblasti, takže mu verím.
A vyskúšam ich, predtým však zájdem do MM a pozriem čo je pod rozetou ...

Pozeral som totiž pod rozetu tých za 42 ... a vyzerajú veľmi dobre ... len z vlastnej skúsenosti viem, že je to prehnane veľa, dokážem pochopiť cenu na úrovni 25, ale nie 42...
Naposledy upravil callyisto : 20.01.10 at 22:48
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

callyisto Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za postrehy, pripomienky.
Pýtal som sa kolegu v práci, ktorí má skúsenosti s kľučkami z MM, hovoril, že nemám dôvod im neveriť, aj napriek tomu, že stoja len tretinu, a aby som si vôbec nerobil starosti. Má od nich sám namontované iné doma. Je to človek, ktorý má veľmi bohaté skúsenosti v podobnej oblasti, takže mu verím.
A vyskúšam ich, predtým však zájdem do MM a pozriem čo je pod rozetou ...

Pozeral som totiž pod rozetu tých za 42 ... a vyzerajú veľmi dobre ... len z vlastnej skúsenosti viem, že je to prehnane veľa, dokážem pochopiť cenu na úrovni 25, ale nie 42...
prečo potom nevyberáte kľučku za 25 eur z ponuky, /sú kľućky aj za 14 eur /? Musíte zobrat DENVER- R?
V spomínanom MM Vám nikto záruku 5 rokov nedá. Ale ozaj je to Vaša voľba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať